Вічний сон. Вчені придумали, як можна ввести людину у стан анабіозу

11 червня 2020, 16:17
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники з США та Японії визначили, що деякі нейрони в мозку тварин відповідають за призупинення їх життєдіяльності і збереження енергії. Такі ж нейрони можуть бути і у людини.

У багатьох науково-фантастичних фільмах про довгі космічні подорожі згадується анабіоз, - призупинення життєдіяльності людини з подальшим відновленням організму до нормального життя без будь-якої шкоди.

Відео дня

Це необхідно для того, щоб економити енергію організму людини і мати можливість у буквальному сенсі законсервувати її на довгі роки.

Сучасні вчені також експериментують з анабіозом, але поки невідомо, як можна призупинити життєдіяльність людей на тривалий проміжок часу і при цьому зберегти всі органи у нормальному стані.

У дослідженні анабіозу вчені звертаються до експериментів з тваринами: багато ссавців і птахів можуть значно знижувати температуру свого тіла і рівень метаболізму для того, щоб економити енергію під час зимової сплячки.

Такий стан ще називають торпор або заціпеніння.

Днями вчені з Гарвардського університету в США Університету Цукуба в Японії опублікували результати свого експерименту з анабіозом у мишей.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X