Американські вчені з'ясували, що шоколад корисний для судин

25 жовтня 2016, 13:21
Дослідники показали, що речовини які містяться в какао, зменшують ризик серцево-судинних захворювань

Співробітники Браунівського університету в США, спільно з колегами з інших наукових центрів прийшли до висновку, що флавоноїди, які містяться в какао, речовини, що виробляють антиоксидантний ефект, зменшують ризик серцево-судинних захворювань. Про це повідомляє видання The Journal of Nutrition.

Відео дня

З'ясувалося, що флаваноїди какао сприятливо впливають на чутливість тканин до інсуліну і ліпідний профіль. Крім того, вони підвищували рівень речовини, відомої як "хороший" холестерин. Також прийом флаваноїдів зменшував рівень інсуліну натщесерце і збільшував індекс чутливості до нього. На ці ефекти какао не впливали дизайн окремих досліджень, стать, вік, супутні захворювання учасників.

"Наше дослідження показує, що споживання флавоноїдів какао надає сприятливу дію на деякі кардіометаболічні біомаркери серед дорослих", - відзначають автори дослідження.

Необхідно зазначити, що зміни показників, зареєстровані вченими, невеликі. Не виключено, що при тривалому прийомі продукти з какао дійсно знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань, але наскільки значуща ступінь зниження ризику, сказати не можна.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X