Американські вчені з'ясували, що брудне повітря призводить до ожиріння

24 лютого 2016, 15:36
Дослідники з Університету Дьюка виявили, що забруднене повітря може не тільки шкодити легеням, але і викликати зміни метаболізму, що призводять до набору зайвої ваги

Підстави для таких припущень виникли у вчених після спостереження за щурами, що жили в камерах, наповнених забрудненим повітрям Пекіна. За гризунами спостерігали протягом декількох тижнів. У віці 8 тижнів самки і самці були відповідно на 10% і 18% важче своїх родичів, які дихали чистим повітрям.

Відео дня

"Якщо такі зміни будуть виявлені і підтверджені у людей, то будуть потрібні термінові заходи щодо зниження забруднення повітря, враховуючи зростаючий тягар ожиріння в сучасному забрудненому світі", - сказав провідний автор дослідження Юнфен Чжан.

Дослідження 2013 року показало, що надмірна вага стає великою проблемою для Китаю. Вона зачіпає 11% населення країни у віці від 20 до 39 років. У той же час з чистотою повітря в Китаї теж проблеми. Так, наприкінці минулого року влада Пекіна оголосила "червоний" рівень загрози, коли забруднення повітря в рази перевищувало допустимий рівень.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X