Американські вчені вирізали ВІЛ з інфікованих клітин людини

23 березня 2016, 13:02
З допомогою техніки генного редагування CRISPR/Cas9 вчені з Темпльського університету зуміли видалити ген ВІЛ-1 з людських імунних клітин. Більш того, застосований ними метод дозволив захистити відредаговані клітини від повторного зараження вірусом

"Це досягнення має величезне значення на декількох рівнях", - відзначає провідний автор дослідження доктор Камель Халілі. За його словами, отримані результати доводять, що техніка CRISPR/Cas9 ефективно видаляє ВІЛ з Т-лімфоцитів, запобігає поверненню вірусу і безпечна для клітин.

Відео дня

Експерименти з генного редагування проводилися і раніше, але вченим вперше вдалося виключити можливість повторного зараження вірусом. Це є ключем до успіху в створенні методів лікування, які будуть більш ефективними, ніж сучасні антиретровірусні препарати.

"Антиретровірусні препарати добре контролюють інфекцію ВІЛ, - говорить Халілі. – Але у пацієнтів, які припиняють їх приймати, вірус швидко повертається".

Як зазначає Бек Крю з сайту ScienceAlert, ученим ще належить багато роботи, щоб "підготувати цю техніку до роботи не в чашці Петрі", але досягнення Халілі і його команди – "хвилюючий перший крок".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X