Американські вчені вирішили, що роботам є чому повчитися у дітей

7 грудня 2015, 17:51
Вчені з Вашингтонського університету навчили роботів наслідувати їх діям

Коли творцям роботів необхідно навчити машину виконанню тієї або іншої дії, вони сідають за написання коду. Але якби роботи могли вчитися так само, як діти, спостерігаючи за іншими людьми і наслідуючи їх дії? На це питання вирішили відповісти вчені з Вашингтонського університету.

Відео дня

"Якщо ви хочете, щоб людина, яка нічого не розуміє в програмуванні, чого-небудь навчила робота, то це можливо за допомогою демонстрації. Роботу треба показати, як ви миєте посуд, складаєте одяг і займаєтеся іншими домашніми справами", - говорить професор комп'ютерних наук та інжинірингу Вашингтонського університету Раджеш Рао.

У дослідженні брали участь не тільки фахівці в області комп'ютерних наук. Професор Рао та його команда застосували дані досліджень з поведінки дітей, наданих їм психологами того ж університету. Вчені створили алгоритм машинного навчання, що дозволяє роботу засвоювати результат своїх дій. Це було зроблено, щоб машина могла зрозуміти, яких дій очікує від неї людина для виконання того чи іншого завдання.

Потім вчені провели два різних тести. В одному, проведеному за допомогою комп'ютерної симуляції, робот повинен був спершу зрозуміти, як рухається його голова. Потім йому доручили стежити за рухом голови людини, яка оглядає кімнату. На основі отриманої інформації він повинен був зрозуміти, куди дивиться людина.

Другий експеримент проходив з реальним роботом, який повинен був пересувати або піднімати різні об'єкти, що лежать на столі. У ході тесту він не просто кожного разу повторював рухи людини, але і робив інші дії для досягнення того ж результату. Наприклад, брав об'єкт в руку і перекладав, а не просто пересував.

"Діти вчаться поки грають і спостерігають за іншими. Їм навчання дається легше, ніж будь-кому, тож чому б нам не робити роботів, які можуть вчитися так само невимушено, як дитина",- каже професор Ендрю Мелтзофф, який брав участь в дослідженні.

Вчені з Вашингтонського університету розуміють, що поки зуміли домогтися від роботів тільки виконання найпростіших завдань. Однак вони мають намір продовжувати експерименти і навчити їх більш складним діям.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X