Американські вчені виявили несподівану користь аспірину

1 грудня 2016, 17:40
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Аспірин виявився засобом, що допомагає продовжити життя літніх людей

Згідно з новим дослідженням Університету Південної Кароліни, прийом невеликих доз аспірину щодня може знизити ризик серцевого нападу, запобігти деяким видам раку, повідомляє EurekAlert!.

Відео дня

"Незважаючи на те, що користь аспірину для здоров'я добре відома, лише деякі люди приймають його. Наше дослідження показує численні переваги для здоров'я і скорочення витрат на охорону здоров'я від цієї простої, недорогої процедури", - підкреслює провідний автор дослідження, професор Девід Б. Агус з Університету Південної Каліфорнії.

Вчені підрахували, що ацетилсаліцилову кислоту, тобто аспірин, слід приймати чоловікам у віці 45-79 років і жінкам у віці 55-79 років, коли потенційна користь від препарату перевищує потенційну шкоду через кровотечу у кишківнику.

Якщо слідувати інструкціям, то можна запобігти 11 випадкам серцево-судинних захворювань і чотирьом випадкам раку на кожну тисячу американців у віці від 51 до 79 років. Середня тривалість життя збільшиться на 0,3 року. В результаті з тисячі осіб більше восьми досягне віку 80 років і ще три — 100 років.

Дослідники не виявили значного зниження частоти інсульту. А ось ризик шлунково-кишкових кровотеч збільшиться на 25 відсотків.

"Тільки 40 відсотків американців приймають аспірин, коли це необхідно, і поки було мало стимулів, щоб підштовхнути це число вгору, незважаючи на очевидні переваги для здоров'я та економії коштів охорони здоров'я", - відзначають автори дослідження.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X