Американські вчені створили нову форму вуглецю, що твердіше алмаза

1 грудня 2015, 14:08
Нова тверда форма вуглецю, виведена науковцями з університету Північної Кароліни, отримала назву Q-carbon

До твердих формам вуглецю відносяться алмаз і графіт. Американським ученим вдалося створити ще одну форму з незвичайними властивостями. Q-carbon твердіше алмаза і, на відміну від нього (і графіту) є феромагнетиком.

Відео дня

"Ми навіть не думали, що це можливо", - говорить професор Джей Нараян з університету Північної Кароліни, додаючи, що в природі Q-carbon ймовірно може зустрічатися в "ядрі деяких планет".

Для отримання нового матеріалу необхідний субстрат (наприклад, скло або сапфір), який покривають аморфним вуглецем. Потім по ньому "б'ють" лазерним імпульсом, тривалістю приблизно 200 наносекунд. В ході цієї операції вуглець нагрівається до 4000 градусів Кельвіна, а потім швидко охолоджується. В результаті утворюється плівка з Q-carbon. Її товщина може становити від 20 до 500 нанометрів.

Вчені поки що мало знайомі з властивостями нового матеріалу, але працюють над його вивченням. Професор Нараян говорить наступне: "Ми можемо робити плівки з Q-carbon, і ми вивчаємо його властивості, але поки що перебуваємо на ранніх стадіях розуміння того, як ними маніпулювати. Ми поки не знаємо, як зробити мікронитки або наноточки з цього матеріалу. Над цим ми працюємо".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X