Американські вчені розгадали головну таємницю острова Пасхи

25 вересня 2017, 13:10
Дослідники з Каліфорнії підрахували, що завдяки батату - солодкій картоплі - населення острова було набагато більшим, ніж зараз

Така оцінка підтверджує, що знамениті величезні статуї були створені самими острів'янами, без допомоги ззовні, пише Science Alert.

Коли голландські моряки прибули на острів Пасхи в 1722 році, вони виявили майже 900 монолітних статуй. На острові в цей час проживало не більше трьох тисяч чоловік, тому залишалося загадкою: як такий невеликий народ зміг побудувати стільки статуй.

Відео дня

У своєму дослідженні каліфорнійські фахівці взяли зразки ґрунту з усього острова Пасхи. Виявилося, що приблизно п'яту частину острова можна було використовувати для вирощування солодкої картоплі, який також називають бататом. На думку вчених, населення острова на піку свого розвитку було достатнім для того, щоб зробити і встановити гігантські кам'яні скульптури.

"Не дивлячись на майже повну ізоляцію, жителі острова Пасхи створили складну соціальну структуру і ці дивовижні витвори мистецтва, перш ніж відбулася різка зміна числа жителів. Виявляється, острів міг би прогодувати 17500 чоловік", - говорить антрополог Седрік Пулстон з Каліфорнійського університету в Девісі.

Проте, поки залишається загадкою, чому населення острова скоротилося настільки сильно. Серед причин називають вирубку лісів, виснаження ґрунту, а також міжусобні війни.

"Острів Пасхи - це вражаючий природний експеримент, присвячений здатності людини адаптуватися до нових умов. Він почався, коли люди з однієї культурної групи швидко розселилися по островам Тихого океану", - говорить Седрік Пулстон.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X