Американські вчені придумали, як робити незабутні фотографії

17 грудня 2015, 13:56
Група дослідників з Массачусетського технологічного інституту розробила алгоритм, що дозволяє оцінити, наскільки добре запам'ятовується фотографія

Для створення алгоритму, що отримав назву MemNet, вчені скористалися десятками тисяч зображень з декількох великих фотобанків. Кожне зображення отримало "оцінку незабутності", засновану на результатах дослідження з учасниками-людьми, в ході яких була вивчена їх здатність до запам'ятовування тієї чи іншої картинки. Щоб їх творіння змогло розпізнавати більш пам'ятні фото, вчені МТІ вдалися до машинного навчання, а точніше, до методу глибокого навчання.

Відео дня

Для перевірки результатів своєї роботи дослідники виставили MemNet проти людей. Порівняльний тест повинен був показати, хто більш точно ідентифікує зображення, які краще запам'ятовуються. MemNet виконав завдання майже так само добре, як і люди.

Розробка вчених з массачусетського технологічного інституту здатна не тільки оцінити, наскільки добре запам'ятовується та чи інша фотографія, але і скласти "теплову карту" зображення, виділяючи зони, які людина з більшою вірогідністю збереже у своїй пам'яті. Таким чином, MemNet відкриває можливості для редагування фотографій з метою підвищення їх незабутності. "Це все одно, що постійно мати під рукою фокус-групу, яка підказує вам, наскільки ймовірно, що люди запам'ятають ваше візуальне послання", - говорить Адітья Косла з Массачусетського технологічного інституту.

© MIT CSAIL
© MIT CSAIL Фото:

Протестувати розробку МТІ можна, перейшовши за цим посиланням.

Команда, яка розробила MemNet, бачить для свого творіння безліч можливих застосувань, починаючи від поліпшення постів в соцмережах, до створення більш ефективних методик навчання. Розробка може стати в нагоді маркетологам, творцям фільмів і будь-якого іншого візуального контенту. На наступному етапі вчені хочуть адаптувати MemNet під особливості пам'яті конкретної людини.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X