Американські вчені довели можливість виникнення життя з глини

13 квітня 2017, 16:56
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Дослідники показали, як органічна бурштинова кислота взаємодіє з глинистими мінералами

Нові дані отримала міжнародна команда вчених з Університету Кентуккі (США), Массачусетського технологічного інституту і канадського Університету Макгілла, пише Nature.

Відео дня

Згідно з новими даними, глинисті мінерали прискорювали формування складних органічних молекул, але і навпаки, органічні молекули — майбутні компоненти протоклітин — сприяли утворенню мінералів.

На доказ цього вчені за 20 годин виростили в пробірці глинистий мінерал сауконит за допомогою бурштинової кислоти. А більш раннє дослідження довело, що подібні глинисті мінерали каталізують, тобто прискорює цикл трикарбонових кислот — ключовий етап дихання всіх клітин

Як відзначають вчені, утворення органічних молекул завдяки каталізу сприяло формуванню глинистих ґрунтів, яке, в свою чергу, виявилося важливим для появи більш складних органічних молекул. Таким чином, як наголошують автори роботи, фотохімія могла б відіграти вирішальну роль у формуванні життя на Землі і, можливо, інших твердих планетах.

Раніше НВ повідомляло, що на недавно виявлених планетах TRAPPIST-1, швидше за все, немає життя. Астрономи підрахували, що активність магнітосфери в системі TRAPPIST-1 ставить під сумнів існування життя на її планетах.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X