Було несмачно. У США вивчили незвичайні скам’янілості земноводних юрського періоду

15 вересня, 06:00
Так могла б виглядати сцена невдалого прийому їжі, сліди якої знайшли сучасні вчені (Фото:Brian Engh/livescience)

Так могла б виглядати сцена невдалого прийому їжі, сліди якої знайшли сучасні вчені (Фото:Brian Engh/livescience)

Американські палеонтологи виявили останки жаби та саламандри в скам’янілій блювоті. Скелети буде вивчено за допомогою низки нових методик, і результати аналізу допоможуть дізнатися більше про природу на планеті сотні мільйонів років тому.

Вчені, які зробили знахідку, спочатку не зрозуміли, що це. Невелика купка кісток площею відразу 1 кв. см здалася їм незвичайною, оскільки в цій місцевості раніше не знаходили останків доісторичних тварин.

Відео дня

Знайдені в південно-східній частині штату Юта скам'янілості виявились вмістом шлунку якогось хижака.

Провівши всі необхідні аналізи, фахівці з'ясували, що кістки, до того ж, не належали одній тварині, що було зовсім дивно. Цей факт, а також компактне їхнє розташування разом з м'якими тканинами, що скам'яніли, наштовхнув дослідників на думку, що перед ними сліди блювоти якоїсь тварини, що жила в юрському періоді.

З'ясувати, чий саме обід закінчився так невдало, наука поки що не може. Але вивчення останків все ж таки проводиться. За його підсумком можна буде дізнатися про особливості будови доісторичних амфібій, а також склад їх кісток.

Вивчення блювоти – досить незвичайне заняття для палеонтологів. Але перспективне, адже на відміну від копролітів, викинутий вміст шлунка не повністю перетравлюється, а отже, може бути кориснішим для вивчення.

Показати ще новини
Радіо НВ
X