Американські біологи пролили світло на процес утворення ракових пухлин – відео

2 лютого 2016, 19:17
Вчені з університету штату Айова опублікували відео, в якому можна розгледіти, як ракові клітини захоплюють здорові і утворюють пухлини

В ході досліджень американські біологи з'ясували, що ракові клітини активно захоплюють здорові, простягаючи до них (або до інших ракових клітин) щось на зразок моста, захоплюючи сусідів і зливаючись з ними. Вони також виявили, що для формування пухлини необхідно менше 5% ракових клітин.

Відео дня

"Вони не просто прикріплюються одна до одної, - каже професор біології з університету Айови Девід Сол. – Ці клітини активно "вербують" інші. Це складний і не пасивний процес. Ніхто і не здогадувався, що в ньому беруть участь спеціальні клітини, і що зовсім невелика їх кількість стягує всі інші разом".

University of Iowa
University of Iowa Фото:

За словами професора Сола, ці клітини "точно знають, що роблять", "вони роблять пухлини". Точної відповіді на запитання, як вони це роблять, вчений поки дати не готовий.

Знахідка дослідників з Айови дозволить точніше визначати клітини, що сприяють утворенню пухлин, а також вивчити, які антитіла найкраще пристосовані для боротьби з ними.

Показати ще новини
Радіо NV
X