Гарно. Вчені за допомогою лазерів перетворили пластикову пляшку на крихітні алмази

22 вересня, 14:56
Лазери нагріли пластик до 6000 ° C, створивши наноалмази (Фото:Greg Stewart/SLAC National Accelerator Laboratory)

Лазери нагріли пластик до 6000 ° C, створивши наноалмази (Фото:Greg Stewart/SLAC National Accelerator Laboratory)

За допомогою потужних лазерів, міжнародна команда вчених перетворила дешевий пластик на крихітні наноалмази. Так дослідники сподіваються зрозуміти, чи існують алмазні дощі на Нептуні та Урані.

Вчені вже давно підозрюють, що на Нептуні та Урані йдуть алмазні дощі. Однак поки що у дослідників немає єдиної думки щодо цього.

Тому команда вчених під керівництвом фізика Чжію Хе вирішили перевірити, чи можливе формування алмазних дощів на цих планетах. Для цього вони використовували поліетилентерефталат – тип пластику, який використовується для виробництва пляшок – і за допомогою потужного оптичного лазера нагріли матеріал до 6000 °C.

Відео дня

Усього за мільярдні частки секунди це створило тиск, що в мільйони разів перевищує тиск земної атмосфери. Через це атоми вуглецю в пластиці перетворилися на кристалічну структуру, а водень та кисень «протікали» через ці ґрати. Ці кристалічні структури були наноалмазами.

Робота вчених показує, що такий спосіб утворення алмазів може бути поширенішим, ніж вважали вчені раніше. Відповідно, крижані гіганти Сонячної системи справді можуть мати товстий шар алмазів навколо своїх планетних ядер.

Крім того, дослідження може знайти ширше комерційне застосування, а не тільки у космічних дослідженнях. Зараз люди добувають наноалмази, підриваючи вуглець або більші алмази. Так створюється ціла каша з алмазів різного розміру. Новий метод дозволить виготовляти алмази певних розмірів.

Їх можна використовувати в медицині, як квантові датчики температури та магнітних полів, а також для перетворення вуглекислого газу в інші гази.

Показати ще новини
Радіо НВ
X