3500 років. На Криті знайшли незвичайну могилу жінки

10 жовтня 2019, 07:57

Археологи виявили в муніципалітеті Агіос Ніколаос на сході Криту неушкоджену могилу жінки, яка померла приблизно в 1490−1360 рр. до н.е.

Вчені підкреслюють, що могили такого типу і такої форми надзвичайно рідкісні на Криті. Раніше вони були знайдені тільки в Кноссі і Ханьї.

Прямокутної форми гробниця з кам’яними стінами була вбудована в більш ранню споруду новодвірцевого періоду (1750−1490 роки до н. е.), яка теж мала похоронне призначення.

Відео дня

Усередині гробниці зберігся скелет жінки і багатий поховальний інвентар: бронзове дзеркало з ручкою зі слонової кістки, аксесуари з кістки і бронзи і намисто з 15 великих золотих намистин у формі оливок, що чергуються з 15 невеликими золотими намистинами. Той факт, що жінка була похована з цінними предметами, вказує на те, що вона була багатою людиною.

Побудоване близько 2600 року до нашої ери, поселення ранньої мінойської епохи було закинуто з невідомих причин. Люди залишили все позаду, але незабаром після цього на схід від села було побудовано монументальний будинок. Він згорів в 2500 до н.е. Його руїни були повторно використані 800 років по тому при будівництві монументального двору.

Це 10-й сезон розкопок в муніципалітеті Агіос Ніколаос, в яких беруть участь понад 100 археологів з багатьох країн. Розкопки також виявили прикрашену підлогу і глиняну трубу, яка відводила воду від центрального двору до східного схилу пагорба.

В околицях були знайдені останки інших періодів, які менш відомі археологам. Серед них — руїни будинку мезо-мінойського періоду, які були зруйновані, можливо, в результаті землетрусу, і багатий шар пізньої мінойської кераміки, на яку сильно вплинув кносський стиль.

Додамо, Мінойська цивілізація процвітала на Криті та інших островах Егейського моря приблизно з 3000 р до н.е. по 1100 до н.е. Вона була відома своїми величними містами і архітектурними комплексами, складними творами мистецтва і великими торговими шляхами, які тягнулися через все Середземне море.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X