15-річний підліток відшукав загублене місто індіанців майя

10 травня 2016, 14:17
Школяр з Квебека Вільям Гадурі зміг відшукати місто індіанців майя, загублене в джунглях півострова Юкатан у Мексиці. До цього відкриття його підштовхнула теорія, що майя будували свої міста відповідно до форми сузір'їв

"Я не розумів, чому майя будували міста далеко від річок, на бідних землях або в горах, - розповів Гадурі журналістам Journal de Montreal. – У них були інші причини, і оскільки вони поклонялися зіркам, у мене з'явилась ідея для підтвердження моєї гіпотези. Я був справді здивований і вражений, коли зрозумів, що найяскравіші зірки сузір'їв відповідали місцю розташування міст майя".

Відео дня

15-річний Гадурі вивчав 22 сузір'я, відомих індіанцям, і зіставив їх з розташуванням 117 міст. Це допомогло йому обчислити 23-є сузір'я, в склад якого входило всього 3 зірки, і лише 2 з них виявилися пов'язані з містами. Тому він припустив можливість існування ще одного міста, що не виявлене раніше.

Вільям не мав можливості особисто потрапити в цей район, тому він скористався супутниковими знімками, зробленими Канадським космічним агентством. Це дозволило знайти свідчення того, що в даному місці дійсно могло стояти місто.

За словами Даніеля де Ліля з Канадського космічного агентства (CSA), дослідження місцевості утруднене через густу рослинність. Проте обриси ландшафту показують, що під "заростями щось приховується". "Є достатньо свідчень того, що там захована структура, створена руками людини", - говорить де Ліль.

Ймовірно, що в зниклому місті розташовується близько 30 будівель і піраміда.

Вільям Гадурі дав місту попередню назву Kaak Chi. Тепер школяр співпрацює з представниками CSA, щоб підготувати своє дослідження до публікації в авторитетному науковому журналі.

Тим часом, археологи шукають фінансування, щоб направити експедицію в Kaak Chi. Вони стверджують, що якщо знайдуть гроші і зможуть відправитися до загубленого міста, то обов'язково візьмуть з собою Гадурі, за визнанням якого, така поїздка є мрією всього життя.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X