У нього лапки. Вчені, можливо, знайшли новий вид котячих

20 червня 2019, 10:36

На французькому острові Корсика в Середземному морі виявили дивну тварину, яке місцеві жителі називають гьяттуволпе — котяча лисиця.

Агенти Національного бюро полювання і дикої природи Франції вважають, що це дика кішка, яка може бути раніше невідомим видом, пише Science Alert.

«Ми вважаємо, що це дикий вид, який був відомий, але науково не ідентифікований, тому що це надзвичайно непримітна тварина з нічними звичками», — сказав технік бюро з охорони навколишнього середовища П'єр Бенедетті.

Відео дня

Протягом багатьох років кіт був місцевою легендою, хижаком, який вночі нападає на овець і кіз. Але коли цей звір випадково опинився в пастці в курнику вночі в 2008 році, він привернув увагу дослідників.

У 2012 році вони встановили пастки для ДНК тварин — дерев’яні палички, на яких нанесли привабливий для кішок аромат. Коли вони терлися об палиці, вони залишили на них трохи хутра, що ідеально підходить для генетичної ідентифікації.

«Дивлячись на його ДНК, ми можемо відрізнити його від європейської дикої кішки Felis silvestris silvestris. Він близький до африканського лісового кота F. silvestris lybica, але його точна видова приналежність ще не визначена», — сказав Бенедетті.

Довжина кішки становить близько 90 сантиметрів від голови до кінчика хвоста, у неї широкі вуха і короткі вуса. На даний момент вчені спіймали 12 представників цих диких тварин, позначили їх і знову відпустили на волю.

Можливо, кіт жив на Корсиці протягом 6500 років, з часу другої людської колонізації острова. За словами дослідників, якщо це правда, це вказує на близькосхідне походження кішки.

Бенедетті і його команда сподіваються, що звір буде визнаний і захищений як новий вид якомога швидше. Процес визнання кішки-лисиці окремим видом займе, імовірно, від двох до чотирьох років.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X