Незручно. Американські астронавти подарували голландському прем'єру фальшивий місячний камінь

19 червня 2019, 12:05

Астронавти легендарної місії Аполлон 11 в 1986 році подарували Голландії місячний камінь. Він виявився підробкою

Куратори Амстердамського музею, в якому зберігається подарунок Нілу Армстрона, Майкла Коллінза і База Олдрина, з’ясували, що насправді «Місячний камінь» виявився підробкою. Він зроблений з дерева.

Відео дня

Подарунок астронавтів, які вони зробили в 1986 році, оцінювався в $400 тис. За словами представників музею, щорічно на місячний камінь приходили дивитися сотні тисяч відвідувачів музею.

Після того, як в музеї запідозрили, що камінь не справжній, були запрошені експерти з Вільного університету Амстердама. Вони швидко встановили, що камінь не тільки не з Місяця, але і зовсім не є каменем.

За словами Ксандра ван Гельдер, співробітниці музею, яка виявила підробку, музей поки не планує знімати місячний камінь з експозиції. «Це весела історія, в якій є незрозумілі моменти, — говорить вона. — Поки ми лише сміємося над тим, що сталося».

Камінь був подарований Виллему Дреєсу, колишньому прем'єр-міністру Голландії, трьома астронавтами в ході їх глобального туру. В цілому, NASA презентувало зразки місячних кам’яній більш, ніж 100 країнах.

Представники американського посольства в Нідерландах заявили про те, що інцидент буде розслідуваний з особливою ретельністю.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X