Ліки від параної. Розроблений в Україні гаджет Hideez Key позбавляє необхідності запам'ятовувати паролі

23 вересня 2016, 20:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Hideez Key є брелком, здатним зберігати паролі, цифрові підписи, служити в якості довіреного ключа для розблокування комп'ютерів. НВ протестувало гаджет і поспілкувалося з його творцями

Вас коли-небудь зламували?

Це питання могло б здатися дивним ще два десятиліття тому. Але сьогодні майже кожен користувач інтернету, навіть найприскіпливіший та найдотошнішний, швидше за все, має неприємний досвід із забутим паролем або зламаним аккаунтом. А багато хто стикався з крадіжкою грошей з банківських карт і іншими способами шахрайства.

Відео дня

Водночас з тим, як високі технології все більше проникають у повсякденне життя пересічних людей, ця проблема загострюється.

Сьогодні майже в кожного є ноутбук і смартфон, в яких встановлені сотні додатків. Багато хто з них, а також багато веб-сервісів вимагають авторизації. Причому, для кожного бажано мати свій унікальний і досить складний пароль. Адже ці додатки та сервіси часом зберігають важливу особисту інформацію, фотографії, документи, листування,

"Людина не робот, щоб кожного разу вводити довгі паролі і змінювати їх раз на місяць, - розповідає НВ засновник Hideez Олег Науменко. - Це зможе далеко не кожен".

Маленькое устройство питается от батарейки, которую нужно менять не чаще, чем раз в полгода
Маленькое устройство питается от батарейки, которую нужно менять не чаще, чем раз в полгода Фото:

Якщо в реальному світі нікого не дивує необхідність носити ключі від квартири, офісу, гаража, то чому б не обзавестися ключем і в цифровому світі, міркує Науменко.

За його задумом, таким ключем може стати Hideez Key. НВ взяло гаджет на тест і постаралось подивитися, наскільки корисним і ефективним він може виявитися в реальності.

Досвід використання

Пристрій є невеликим брелком, який так і проситься зайняти місце на вашій зв'язці ключів.

Для початку я, до речі, вирішив спробувати, наскільки складна заміна батарейки. У Hideez Key використовується стандартна батарея cr2032, яку можна купити чи не на кожному розі. До речі, запасна батарея йде в комплекті.

На практиці розкрити пристрій і змінити джерело живлення виявилося зовсім не складно. Ніякими гіковськими або інженерними знаннями для цього володіти не треба. Невеликий гострий предмет з легкістю відокремлює одну половинку брелока від іншої. Замінивши батарейку, я просто заклацнув обидві половинки і знову отримав цілий брелок.

Версия Hideez Safe для Android проста и удобна. Версия для iOS пока находится в разработке
Версия Hideez Safe для Android проста и удобна. Версия для iOS пока находится в разработке Фото:

З підключенням пристрою до смартфону проблем також немає. В Google Play я завантажив додаток Hideez Safe, потім пройшов процедуру реєстрації і додав до свого аккаунту свій Hideez Key.

Після цього слово безпека в моєму житті заграло новими фарбами.

Для початку, я скористався сховищем паролів і зберіг в ньому паролі від деяких сайтів, які часто відвідую. Надзвичайно сподобався наступний момент - для роботи з Hideez Key не потрібні ніякі додаткові драйвера або плагіни до браузеру. Додаток Hideez Safe використовує низькорівневі функції операційної системи для автоматичного введення паролів.

Я навіть ризикнув і зберіг в Hideez Key пароль від одного зі своїх інтернет-банкінгів. Параноя пройшла через пару днів. Все працювало гладко і чітко.

Сподобалася і функція охорони речей. Наприклад, Hideez Key здатний повідомляти про падіння рівня сигналу Bluetooth-з'єднання зі смартфоном, тобто фактично попереджати вас про те, що ваш смартфон віддаляється від вас.

Кумедною, але цілком робочою виявилася функція датчика дотику, за допомогою якої смартфон робить фото того, хто бере його в руки. Корисна "фішка" для тих, хто з якоїсь причини часто залишає смартфон без нагляду.

Функция разблокировки паролей Hideez Key позволит не держать а памяти длинные пароли от разных сайтов и приложений
Функция разблокировки паролей Hideez Key позволит не держать а памяти длинные пароли от разных сайтов и приложений Фото:

Ще Hideez Key вміє зберігати електронний підпис документів. Можна використовувати як існуючі ключі, так і генерувати за допомогою Hideez Key нові. Функцію зберігання RFID-ключів я, зізнатися чесно, так і не спробував - в житті з ними не дуже стикаюся. Але у багатьох до будинків електронні замки, так що ця функція теж може виявитися затребуваною.

Ще одна симпатична "фішка" - можливість привласнити деяким місцям статус безпечних і відключати вимоги авторизації. Скажімо, перебуваючи вдома, користуватися деякими сервісами без додаткового введення пароля.

Загальне враження після кількох тижнів використання Hideez Key - в цілому позитивне. Пристрій компактний і досить симпатичний, щоб не дратувати у повсякденному житті. Він займає мало місця і не кидається в очі - а це теж елемент безпеки. По суті, ви нічим не видаєте той факт, що буквально цілодобово використовуєте додатковий рівень захисту.

Я не параноїк. Але Hideez Key міцно прижився на моїй зв'язці ключів

Приємно, що на відміну від більшості інших гаджетів, цей не вимагає регулярного заряджання. За запевненням розробників, Hideez Key може пропрацювати на одній батарейці до 6 міс.

Додаток Hideez Key має простий і зрозумілий інтерфейс. Я лише одного разу зіткнувся з труднощами в його використанні. Гаджет ще досить молодий, тому оновлення "прилітають" досить часто.

У тому числі і відновлення бутлоадера - завантажувача операційної системи самого гаджета. Під час одного з таких оновлень мій Hideez Key просто виключився і відмовлявся працювати до того часу, поки я не "відв'язав" його від аккаунта і не прив'язав знову. Лише після цього процедура оновлення завершилася.

Проте, проект відносно молодий, тому на такі прояви "хвороби росту" можна не звертати уваги.

За кілька тижнів я пробував використовувати Hideez Key з кількома різними смартфонами. З'єднання завжди було стабільним. Деякі проблеми з незрозумілих причин виникали тільки з Sony Xperia Z3+ (періодична втрата з'єднання). З кількома іншими смартфонами - Motorola Nexus 6, Samsung Galaxy Note7, Samsung Galaxy S5, Meizu MX6 - проблем не виникало.

До умовних недоліків Hideez Key можна зарахувати відсутність версії для iOS.

Власне, винуватцем цього є Apple. Через ряд обмежень iOS повноцінна робота програми Hideez Safe неможлива. За словами Олега Науменко, на даний момент вже проходить тестування першої версії програми для iOS, але воно дозволяє вводити лише за допомогою Hideez Key паролі для сайтів.

У той же час, він обіцяє, що корпоративні користувачі зможуть користуватися всіма функціями Hideez Key за умови встановлення відповідного профілю налаштувань від своєї компанії.

Коротко підсумовуючи, скажу, що Hideez Key мені сподобався. Не обов'язково мати застереження щодо кібербезпеки, аби зрозуміти, що через деякий час відмовитися від використання цього гаджета досить складно.

Тому, якщо у вас, як і в мене, є акаунти в багатьох сервісах, а також ви стурбовані збереженням свого смартфона і даних в ньому - то гаджет цілком припаде вам до смаку. Його вартість - від 1200 грн - цілком порівнянна з його багатим функціоналом.

Отже, я зрозумів, що я не параноїк. Але Hideez Key міцно прижився на моїй зв'язці ключів. І я вирішив поговорити з Олегом Науменко про те, скільки у світі таких "не параноїків" як я, про перспективи подібних гаджетів і конкурентів українського стартапу.

Олег Науменко убежден, что Hideez Key будет востребован всеми, кто хоть раз сталкивался с кражей ноутбука или взломом аккаунта

Олег Науменко убежден, что Hideez Key будет востребован всеми, кто хоть раз сталкивался с кражей ноутбука или взломом аккаунта Фото:

Питання і відповіді

- Наскільки розвинений ринок таких пристроїв у світі?

У світі сьогодні є багато варіантів вирішення задачі ідентифікації користувача, але всі вони однофункціональні і не дуже комфортні.

Наприклад, USB-токени - найчастіше їх просто забувають витягати з комп'ютера, а у сучасних планшетів і ноутбуків вже немає стандартного USB порту.

Дігіпаси або генератори одноразових паролів примітивні як калькулятори і змушують людину створювати вручну і витрачати на це багато часу.

Програмні менеджери паролів - найчастіше вони зберігають у собі сотні різних довгих паролів, але при цьому кожного разу потрібно вводити один стандартний пароль, який як завжди не дуже довгий і безпечний.

Сканери відбитку пальців - які зараз вбудовують у багато моделей телефонів, зовсім не безпечні з причини того, що цей відбиток пальця користувач залишає на екрані самого телефону.

- У чому унікальність Hideez Key?

Наша розробка об'єднує в собі відразу декілька пристроїв - USB-токен, дігіпас, менеджер паролів і навіть RFID ключі від електронних замків.

При цьому він надійно ідентифікує свого власника, скануючи очі за допомогою фронтальної камери вашого мобільного телефону. А шифрований бездротовий Bluetooth 4.2 дозволяє підключатися до всіх своїх пристроїв бездротовим способом і вводити довгі паролі автоматично або навіть генерувати одноразові паролі, не витрачаючи на це багато часу.

- Сьогодні найпоширеніший пароль у світі password або qwerty, так наскільки затребувані такі серйозні засоби безпеки? Це нішевий продукт для параноїків?

Hideez Key буде цікавий в першу чергу гікам, корпоративним користувачам, а також людям, які хоч раз мали досвід втрати свого ноутбука, телефону або злому облікового запису.

Бо як паролі, QWERTY використовують не через те, що довгий і складний пароль звичайний користувач не хоче запам'ятовувати і кожного разу витрачати час на його введення.

- Це суто українська розробка? Наскільки складно просувати у світі щось, створене в Україні?

Hideez Key - це українська розробка. Наші інженери часто можуть реалізувати такі речі, про які тільки думають європейські і навіть американські виробники. Так, наприклад, наша команда вже реалізувала власний протокол шифрованого зв'язку одночасно з двома пристроями (телефон і комп'ютер) на базі Bluetooth 4.2

- Які подальші плани Hideez?

Ми плануємо виробляти наші засоби ідентифікації у формі браслета, розумного ремінця до будь-якого годинника і навіть кулона, при цьому підвищуючи вимоги до безпеки і використовуючи нові засоби біометричної аутентифікації.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X