Як українці подружили криптовалюти з біотехнологіями

6 лютого 2018, 20:02

Український криптовалютний фонд Vanhealthing кинув виклик закритому ринку біотехнологій, використавши новітні механізми для залучення інвестицій.

На перший погляд, складно побачити зв'язок між таким новітнім явищем як криптовалюта і здоров'ям людини. Але він є. Адже саме за допомогою криптовалюти український фонд Vanhealthing має намір докорінно змінити підходи в такій традиційній галузі як медицина. Керуючий партнер криптофонду Ярослав Кологривов розповів НВ про те, як саме пов'язані між собою криптовалюта та біотехнології. Де в сучасному світі можна взяти гроші для досліджень у найбільш провідних галузях людського знання. А також про те, на що найближчим майбутнім очікувати в галузі охорони здоров'я.

Відео дня

Що таке криптофонд

Vanhealthing – це криптофонд, який об'єднує в собі Biotech-проекти. А також проекти (всього – 21) з інших галузей, які ефективно доповнюють Biotech. Наприклад, Blockchain, штучний інтелект (ШІ), віртуальна (VR) і доповнена (AR) реальність, Robotics і т.п. Крім цього, є ще також інфраструктурний проект – сучасне наукове місто 2.0. З усією необхідною інфраструктурою як для життя, так і для створення і виробництва нових високотехнологічних Biotech-рішень.

Заснували Vanhealthing венчурний фонд USP Capital, R&D компанія Planexta і технологічний холдинг Sikorsky Challenge. Ідея створення криптофонду виникла після того, як засновники переконалися, що ICO (аналог IPO у криптосвіті) як інструмент залучення інвестицій продемонстрував свою перспективність. "У розрізі термінів та обсягів залучених коштів", уточнив Ярослав Кологривов, керуючий партнер Vanhealthing.

Особливості Biotech-інвестування

Засновники Vanhealthing вже кілька років розвивають різні Biotech-проекти. Протягом цього часу прийшло усвідомлення, що термін до виведення кінцевого продукту на ринок становить від семи до десяти років. "І цей процес є надзвичайно фінансово витратним, що ускладнює залучення венчурних інвестицій", – зазначив Кологривов.

За його словами, венчурному капіталу цікавіше заходити в динамічніші галузі з не таким довгим циклом реалізації проектів. Саме з цієї причини Biotech-індустрія є найзакритішою. Наприклад, в Європі налічується менше 15 фамільних Biotech фондів, які диктують умови розвитку всієї галузі.

Інструмент ICO дозволяє за найкоротші терміни зібрати великі обсяги інвестицій, достатні для втілення найсміливіших життєво необхідних ідей. При цьому не залежати від вищеназваних фамільних фондів.

За час нашої роботи в ніші Biotech, Vanhealthing накопичив кілька десятків масштабних і актуальних проектів, які вимагають великих обсягів фінансування. "Тепер, нарешті, вони можуть бути реалізовані", – покладає надії на ICO Ярослав Кологривов.

Хто "карбує" віртуальні монети

Механіка ICO досить проста. Компанія, яка виходить на ICO, емітує токен (аналог цінного паперу), який отримує інвестор, претендуючи на виплату дивідендів за проектом. Надалі токен буде котируватися на криптовалютній біржі. Там його можна придбати або продати, заробляючи на різниці курсу.

У Vanhealthing розглядають токен як цінний папір і мають намір повністю пройти всі необхідні процедури у регулятора ринку цінних паперів.

Для чого потрібні криптогроші

За словами керуючого партнера Vanhealthing, мета криптофонду – зібрати необхідну суму для здійснення 21 "проривного проекту". І це на першому етапі.

У портфоліо компанії є розробки з боротьби з раком, СНІДом, серцево-судинними захворюваннями. Є проекти, які дозволяють визначити рівень стресу, емоційного стану, стабільності кров'яного тиску.

У Vanhealthing заявили, що на даному етапі мають намір залучити криптовалюти не менше ніж на $30 млн.

Хто в команді криптофонду

Всього в Vanhealthing і в портфельних проектах задіяно понад 100 професіоналів. Євген Найштетик – президент і співзасновник компанії Planexta Inc., керуючий технологічного портфеля фонду Vanhealthing. У нього за плечима 12 років досвіду в сфері менеджменту біотехнологічних процесів. Він працював в таких компаніях як Pfizer, Merck, Genzyme і Novartis.

Напрямок R&D в Planexta Inc – компанії-засновниці криптофонду – очолює Тетяна Боцва. У неї дев'ять років досвіду в галузі розробки і впровадження програмного/апаратного забезпечення для сфери охорони здоров'я та біотехнологій.

Професор Валерій Каневський у криптофонді є одним із мозкових центрів розробки продуктів у сферах біомедичної фотоніки, медичних лазерних технологій, біохімії, а також онкології.

Олександр Лобанов – керуючий партнер, член ради директорів міжнародного венчурного фонду USP Capital Ltd. і Vanhealthing Cryptofund of biotech innovations.

Олександр Тулько – член ради директорів, керуючий партнер і директор з управління активами Vanhealthing Cryptofund of biotech innovations. Експерт в галузіі венчурної індустрії і фондів прямих інвестицій. У нього 17-річний досвід роботи в сфері управління активами та довірчого управління.

Vanhealthing співпрацює з лабораторіями, фірмами та організаціями у найпросунутіших технологічних центрах світу. Серед них – Сінгапур, Великобританія, США, Швейцарія та інші.

Неоране поле

Biotech є одним із найбільш ємних ринків. Кожен десятий долар світової економіки йде на охорону здоров'я, зазначив Ярослав Кологривов.

Аналіз від Grand View Research обіцяє зростання сфери Biotech до $727,1 млрд в 2025 році. Темпи зростання прогнозуються на рівні 7,4%. Запорука успіху – в приголомшливій швидкості інтеграції нових технологій: штучного інтелекту для діагностики, проривів у вивченні людських генів, медичних нанотехнологій та іншого.

За даними аналітиків з Deloitte, глобальні витрати на медицину до 2020 року досягнуть колосальної цифри в $8,7 трлн. За умови вкладень розвинених країн у біотехнологічну інфраструктуру, а також реформатування компаніями своїх методів фінансового менеджменту.

Криптовалюти та ICO стали "швидкими" способами залучити інвестиції

Що вже можна помацати руками

Один із портфельних проектів Vanhealthing – EmTracker by FORCE (www.emotion.family) пройшов відбір у Alchemist Accelerator при Стенфордському університеті. Він призначений для моніторингу стресу та його впливу на біологічні показники організму. Одна з найбільших цільових аудиторій – літні пацієнти і люди, схильні до високого стресу і хронічних ускладнень здоров'я.

Кілька розробок від засновників криптофонду успішно завершили кампанії на Kickstarter і Indiegogo. Одна з них – SenceBand (Planexta Inc), перший у світі пристрій, що дозволяє заміряти електрокардіограму, використовуючи одну руку.

З грудня запущено серійне виробництво SenceBand в Китаї. Але кінцеве складання і перевірка здійснюється в Україні. З кінця 2017 року SenceBand входить в навчальний курс "Інновація та винахід в охороні здоров'я та медицині" Сінгапурського національного університету.

Наступний проект – в сфері розслаблення свідомості та емоційного стану (релаксації) – Pure-Purr (Planexta Inc). Він проходить клінічні випробування в клініці Doctor Sam. Це нейробіологічний інтерфейс з елементами VR та інших технологій. Ефект досягається шляхом поєднання шести науково описаних методик, заснованих на візуальному та аудіальному впливі. Результат вимірюється за допомогою HRV аналізу, який можна отримати, використовуючи сертифікований кардіограф або SenceBand. Це унікальний підхід, що не вимагає фармацевтичного або хірургічного втручання, а отже – не врегульований відповідним жорстким законодавством.

Показати ще новини
Радіо НВ
X