Захист впав. Нейромережу навчили підробляти відбитки пальців

19 листопада 2018, 09:41

Дослідники з Нью-Йоркського університету знайшли спосіб створити підроблені відбитки пальців, використовуючи штучний інтелект.

Програма The DeepMasterPrints здатна обдурити біометричні сканери або людське око, пише Engadget.

Нейромережа створює зображення таким чином, що вони розцінюються різного роду датчиками як фрагменти відбитків пальців реальних людей. Однак багато що залежить від налаштувань самого сканера.

Відео дня

Працюючи з самим нижнім рівнем захисту і цифровими відбитками, DeepMasterPrints показав вражаючий результат - майже 77%. Однак сенсори рідко працюють з таким рівнем похибки. Для середнього рівня захисту, який допускає 0,1% неправдивих збігів, результат виявився близько 23%. Такі сканери найчастіше використовуються в смартфонах. Найбільш захищені варіанти сканерів вдалося обдурити лише в 1,2% випадків.

Ці штучні відбитки можуть бути дуже ефективними для обходу системи, в якій зберігається безліч відбитків пальців. У зловмисника може бути більше шансів на успіх за допомогою методу проб і помилок. Це схоже на те, як хакери запускають брутфорс для злому паролів. У випадку з телефоном, в якому зазвичай зберігається не більше п'яти відбитків, хакерам буде складніше.

Успішна робота нейромережі DeepMasterPrints пов'язана з тим, що системи біометричної аутентифікації сканують не весь палець людини, а тільки його частину. У той же час, у всіх відбитків є типові, повторювані елементи. Це означає, що нейромережі необхідний не весь людський палець, а тільки частина відбитка.

Для того, щоб навчити свою нейромережу виконувати цю роботу, автори проекту використовували реальні дані 5400 чоловік. DeepMasterPrints працює з цифровими відбитками, а не базою даних растрових картинок з копіями відбитків пальців різних людей.

Дослідники сподіваються, що їх робота змусить компанії зробити біометричні системи більш безпечними.

"Ймовірно, наш метод буде мати широке застосування в синтезі відбитків пальців. Як і у випадку багатьох досліджень в області безпеки, демонстрація недоліків існуючих систем аутентифікації вважається важливою частиною розробки більш безпечних їх замін в майбутньому", - розповів керівник проекту Філіп Бонтрагер.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X