Facebook та Instagram блокує фейкові акаунти з російською пропагандою

28 лютого, 14:10
Як Facebook блокує російські фейки (Фото:liberties.eu)

Як Facebook блокує російські фейки (Фото:liberties.eu)

Представники Facebook повідомили про блокування фейкових облікових записів, які поширюють російську дезінформацію в Україні. Вже видалили близько 40 подібних сторінок.

Директор компанії Meta із запобігання загрозам Девід Агранович заявив , що на видалених акаунтах було близько 4000 підписників у Facebook і близько 500 в Instagram.

Поширені повідомлення були спрямовані на «підрив українського уряду та активізацію діяльності російських суб'єктів».

Відео дня

«Вони публікують заяви про зраду України Заходом і про те, що Україна — держава, що не відбулася. Вони також стверджували, що базуються у Києві, і видавали себе за редакторів новин, колишніх інженерів, авторів наукових публікацій», - заявив Агранович.

Фахівці знайшли зв'язок між цими акаунтами та фейковими-сторінками, які поширювали російську пропаганду та неправдиві дані у 2020 році. Власники цих акаунтів перебували в Росії, на Донбасі та у окупованому Криму.

Крім цього, у Facebook підтвердили хакерські атаки на сторінки деяких українських журналістів, представників армії та інших публічних діячів. Хакери використовують фішингові атаки для того, щоб заволодіти сторінками публічних людей і поширювати фейки від їхніх імен.

Інженери Facebook планують обмежити доступ до платформи для нових користувачів та посилити контроль за поширенням дезінформації.

"З огляду на ситуацію і те, як швидко все рухається, ми продовжуємо оцінювати весь спектр варіантів", - прокоментували у Facebook можливість повного блокування державних медіа РФ.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X