Вже вкрали. У Google Chrome з'явилася розширення для перевірки безпеки паролів

5 лютого 2019, 17:11

Компанія Google випустила розширення для браузера Chrome під назвою Password Checkup, яке повідомить, якщо ваш обліковий запис знаходиться під загрозою.

Розширення Google безкоштовно, і ви можете використовувати вбудований в Chrome генератор паролів для генерації нового пароля, пише The Verge .

Після установки розширення перевіряє всі використовувані вами дані для входу в систему по базі даних, яка налічує близько чотирьох мільярдів імен користувачів і паролів, і попереджає вас, якщо знайде збіг.

Відео дня

Оскільки перевірка пароля грунтується на відправку вашої конфіденційної інформації в Google, компанія прагне підкреслити, що дані зашифровані і що вона не може їх переглянути. Паролі в базі даних зберігаються в хешованому і зашифрованому вигляді, і будь-яке попередження про ваші дані повністю локально для вашого комп'ютера.

Google не єдина компанія, що пропонує таку послугу. Надійний диспетчер паролів 1Password включає інструмент для порівняння ваших паролів з базою даних зламаних облікових даних.

Хоча новинка виглядає корисною, в кінцевому підсумку Password Checkup ще раз підкреслює, наскільки жахливі паролі є засобом забезпечення безпеки ваших облікових записів. Стандарти, такі як WebAuthn, який замінює ваш пароль апаратним токеном, доступ до якого є тільки у вас, є багатообіцяючими, але лише деякі сайти в даний час підтримують цей стандарт.

Раніше НВ повідомляло, що американська компанія SplashData Inc, яка займається кіберзахистуом, опублікувала список найпопулярніших паролів в 2018 році . У списку, як і в останні 5 років, лідирує 123456, але в ньому є і несподівані новачки. У нього вперше потрапили 666666, donald і !@#$%^&*.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X