Втрата ринку. Суд заборонив Apple імпортувати старі iPhone в Китай

11 грудня 2018, 10:26

Виробник процесорів Qualcomm зміг домогтися заборони на імпорт до Китаю низки моделей смартфонів Apple: від iPhone 6S до iPhone X.

Це обмеження торкнеться тільки внутрішнього китайського ринку, але чинитиме серйозний вплив на бізнес Apple, пише The Verge.

Qualcomm намагається заборонити продаж iPhone в Китаї вже більше року, після спроби заборонити продажі в США. Ці заборони є лише частиною тривалої юридичної битви, в ході якої Apple звинувачує виробника чіпів в тому, що Qualcomm використовує своє домінування на ринку для необґрунтованого підвищення цін, а Qualcomm стверджує, що Apple вкрала вихідний код Qualcomm, щоб поділитися з конкуруючим постачальником модемів Intel.

Відео дня

Суд постановив, що Apple порушує патенти на програми, що належать Qualcomm, які пов'язані зі зміною розмірів зображень та управлінням додатками, що означає, що Apple може легко замінити своє програмне забезпечення, щоб обійти судову заборону.

У свою чергу, Apple применшує значення цього рішення, зазначаючи, що iOS 12 уникає патентного конфлікту. Компанія також повідомила, що все ще продає пристрої в Китаї.

"Qualcomm заявляє про три патенти, які вони ніколи не отримували раніше, в тому числі один, який вже був визнаний недійсним" - вказали в компанії.

Apple стверджує, що зазначені патенти не поширюються на останню операційну систему, яка встановлюється на всі нові iPhone. Компанія вже подала апеляцію на рішення суду про заборону на продаж iPhone в Китаї.

"Спроба Qualcomm заборонити наші продукти є ще одним відчайдушним кроком з боку компанії, чиї незаконні дії розслідуються регуляторами по всьому світу", - йдеться в коментарі Apple. У цієї точки зору є підтвердження: Qualcomm вже оштрафований на сотні мільйонів доларів за зловживання своєю сучасною монополією в тому ж Китаї.

Після того, як Qualcomm оголосила про рішення китайського суду, акції Apple на біржі в Нью-Йорку втратили 1,7%. Цікаво, що в листопаді 2018 року глава Qualcomm заявив про швидке примирення з Apple.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X