Окупанти через WhatsApp пропонують українським військовим здаватися

4 квітня, 13:45
Війна проти України (Фото:СБУ)

Війна проти України (Фото:СБУ)

Військове керівництво РФ використовує месенджер WhatApp для розсилки повідомлень із пропозицією здатися українським військовим.

У СБУ заявили, що всього було розіслано близько 5000 подібних повідомлень українським військовим та співробітникам поліції.

Представники правоохоронних органів України пояснили, що це «спеціальна інформаційна операція», яка призначена для «дестабілізації морального та психологічного стану українських військових».

Відео дня

У повідомленнях окупантів зазначено, що влада України нібито втекла, результат подій вирішено наперед, і військовим потрібно відмовитися від підтримки націоналізму.

У СБУ також пояснили, що «швидко виявили і нейтралізували» цю інформаційну операцію, але противник встиг розіслати кілька тисяч повідомлень.

Ботоферма була розташована у квартирі міста Дніпро, і «контролювалася дистанційно з Росії».

Раніше співробітники СБУ знайшли хакера, який був оператором мобільного зв'язку для окупантів.

Він налагодив систему для дзвінків із РФ на мобільні телефони російських військових, допомагав передавати команди та вказівки передовим групам окупантів, а також розсилати українським захисникам та держслужбовцям пропагандистські SMS.

"За один день через цього хакера проходило до тисячі дзвінків. Значна частина з них – від найвищого керівництва ворожої армії. Наразі колаборанта затримано, у нього вилучено все обладнання. Зловмиснику оголошено про підозру. Він буде відповідати за всією суворістю закону. Тому що на ньому кров десятків, а то й сотень убитих українців", - заявили в СБУ.

Показати ще новини
Радіо НВ
X