Вірус близько. У коді програми Bad Rabbit знайшли згадки Ігри Престолів

26 жовтня 2017, 13:41
У коді вірусу Bad Rabbit, який вразив ряд сайтів в Україні та інших країнах, знайшли імена героїв серіалу Гра престолів

Зокрема, для позначення запланованих завдань вірусу використовувалися імена двох драконів Дейенеріс Таргаріен, повідомляє The Guardian.

Основна атака вимагачів припала на комп'ютери в Росії і Україні, вірус має схожість з програмою NotPetya, яка привела до мільярдних збитків в червні 2017 року. Шкідлива програма шифрує дані на заражених машинах, перш ніж вимагати виплати 0,05 Bitcoin для ключа дешифрування. Вимога викупу сформульовано так само як в червні.

Відео дня

Незвично те, що код шкідливого ПО рясніє посиланнями на твори поп-культури, включаючи імена двох драконів з Ігри Престолів. Зокрема, в коді містяться слова Drogon, Viserion і Rhaegal. Крім того, як паролі, які вірус використовував для підбору, фігурували слова "любов", "секс", "бог" і "секрет". Саме ці слова були названі як найпопулярніші паролі в фільмі 1995 року "Хакери".

Британські ЗМІ відзначають також, що, якщо NotPetya був спрямований на Україну, Bad Rabbit як видається, в першу чергу атакує російські підприємства. Спочатку він був запущений за допомогою підробленого поновлення Adobe Flash поміщеного, принаймні, на три сайти російських ЗМІ.

"Ми знаємо про кібер-інциденти, які торкнулися ряду країн по всьому світу. Але ми не отримали ніяких повідомлень про те, що Велика Британія постраждала від цієї атаки шкідливих програм. Ми моніторимо ситуацію і працюємо з нашими партнерами, щоб краще зрозуміти загрозу", - заявили в Національному центрі кібербезпеки Великої Британії.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X