Удар від Microsoft. Шрифт Calibri допоміг викрити шахрая

19 січня 2019, 09:08

Шрифт Calibri з колекції Microsoft допоміг виявити підроблені документи, оскільки був створений пізніше тієї дати, яка стояла в паперах.

Канадський бізнесмен намагався за допомогою цих документів втекти від виплат після банкрутства, пише канадське видання National Post.

Джеральд МакГі, колишній генеральний директор Look Communications, мільйонер, оголосив про банкрутство в грудні 2017 року. Незабаром після цього колишній керівник представив документи, призначені для захисту двох його будинків від кредиторів. Згідно з двома підписаними деклараціями, власність, будинок у Мускока і ферма в Каледоні, перебували в довірчому управлінні його дружини і дітей.

Відео дня

Була тільки одна проблема: обидва документи були написані шрифтами, які були винайдені через кілька років після дати, зазначеної в паперах. Зокрема, документ про будинок в Мускока, нібито створений в 1995 році, був написаний шрифтом Cambria, який був створений не раніше 2002 року.

Документи на ферму в Каледоні датовані 2004 роком. Але папери надруковані шрифтом Calibri, який не був відомий широкій публіці до випуску Windows Vista в січні 2007 року. Тепер він є шрифтом за замовчуванням для більшості програм Microsoft, включаючи Word, Powerpoint і Outlook. Можливо, тому шахрай і використовував цей шрифт.

У цій справі, яку розглядали у Верховному суді Онтаріо, наводилися свідчення Томаса У. Фінні, частого свідка-експерта з приводу шрифтів, особливо щодо розробки Calibri.

"Містер Фінні стверджує, що ніхто, крім співробітників Microsoft, консультанта або дизайнера Люка де Гроота, не міг створити документ, використовуючи шрифт Calibri в березні 2004 року", - йдеться в рішенні суду.

Якби МакГі використовував Times New Roman, шрифт Microsoft за замовчуванням до 2007 року, можливо, його хитрість ніколи б не була виявлена. Проте, суддя також зазначив деякі інші прогалини в цій історії, такі як той факт, що МакГі ніколи не згадував про довіреність кому-небудь до того, як зіткнувся з фінансовими труднощами.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X