У Новій Зеландії почали штрафувати за відмову розблокувати смартфон на митниці

4 жовтня 2018, 15:34

Мандрівники тепер зобов'язані розблокувати свої пристрої при в'їзді в Нову Зеландію, використовуючи пароль, PIN-код або відбиток пальця і ​​пред'являти їх митникам.

Туристам, які відмовляться надати паролі, загрожує штраф в 5 000 новозеландських доларів ($3243), повідомляє AP.

Закон вступив в силу 1 жовтня в рамках оновлення 22-річного митного законодавства. Він також дає повноваження митним органам копіювати дані, які будуть знайдені на кордоні.

Відео дня

"Мандрівна громадськість навряд чи помітить значну різницю на кордоні", - заявила новозеландська митна служба.

Але Рада з громадянських свобод в Новій Зеландії заявила, що закон дає митним чиновникам силу примушувати мандрівників розблокувати свої смартфони без будь-яких підстав і без юридичних варіантів для мандрівників не підкоритися наказу ввести пароль.

"Сучасні смартфони містять багато конфіденційної інформації, включаючи електронні листи, медичні записи, особисті фотографії і дуже особисті фотографії", - йдеться в заяві прес-секретаря ради Томаса Бігла.

"Дозвіл митниці вимагати права на вивчення і захоплення всієї цієї інформації - серйозне вторгнення в особисту недоторканність як для людини, який володіє пристроєм, так і для людей, з якими вона спілкувалася", - сказав Бігл.

Бігл сумнівається, чи допоможе новий закон зловити злочинців, які вважали за краще б заплатити штраф, ніж представити докази, які можуть привести до тюремного ув'язнення. Злочинці також можуть зберігати свої дані в хмарі і відновлювати дані, як тільки вони пройшли митний огляд, додав він.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X