У Китаї запустили прототип суперкомп'ютера нового покоління

6 серпня 2018, 14:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Китаї розпочалася робота прототипу обчислювальної машини ексафлопсного класу, яка відноситься до наступного покоління суперкомп'ютерів.

Очікується, що комерційний суперкомп'ютер нового класу з'явиться до 2021 року, повідомляє агентство Сіньхуа.

Прототип ексафлопсного комп'ютера Sunway був розроблений Державним дослідницьким центром конструювання і технологій комп'ютерів паралельної дії NRCPC, Державним суперкомп'ютерних центром в місті Цзинань і Пілотною державною лабораторією морських наук і технологій.

Відео дня

NRCPC здійснював керівництво групою творців суперкомп'ютера Sunway TaihuLight, який в 2016 та 2017 років роках був визнаний найшвидшою машиною для автоматичного оброблення в світі на Міжнародних конференціях по суперкомп'ютерних технологіям в німецькому Франкфурті-на-Майні.

"Ми розраховуємо побудувати комп'ютер ексафлопсного класу в другій половині 2020 року або першій половині 2021 року", - сказала директор Цзінаньського Державного суперкомп'ютерного центру Ян Мейхун.

Інший прототип ексафлопсного суперкомп'ютера Tianhe-3 пройшов приймальні випробування 22 липня. Поява його остаточної версії очікується в 2020 році. Два даних прототипи ознаменували ще один крок Китаю в напрямку створення суперкомп'ютера наступного покоління.

Раніше НВ повідомляло, що в Окріджській національній лабораторії, штат Теннессі, при міністерстві енергетики США створили надпотужний суперкомп'ютер Summit. Продуктивність Summit становить до 200 петафлопс. Машина здатна виробляти 200 мільйонів мільярдів операцій з плаваючою комою на секунду. Summit більш ніж удвічі перевищує потужність китайського суперкомп'ютера Sunway TaihuLight (93 петафлопс).

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X