У ChatGPT є температура — як користуватись цим параметром і що це дає

6 квітня, 05:20
Параметр температури в OpenAI є критично важливим (Фото:Matteo Fusco/Unsplash)

Параметр температури в OpenAI є критично важливим (Фото:Matteo Fusco/Unsplash)

У ChatGPT є своя температура, це параметр яким користуються переважно програмісти, коли інтегрують чат-бота для свого проєкта, але його можна використовувати і звичайному користувачу.

Температура — це гіперпараметр, який використовується в деяких моделях обробки природної мови, включаючи ChatGPT, для керування рівнем випадковості або «креативності» у згенерованому тексті. Вищі температури призводять до більш різноманітного та непередбачуваного результату. І навпаки, нижчі температури призводять до більш консервативного та передбачуваного результату.

Відео дня

Його використовують програмісти, коли інтегрують чат-бот у свої проєкти. Однак його можна використовувати і у звичайному запиті.

Щоб скористатися цим, пропишіть у своєму запиті, краще працює англійською мовою: Use a temperature of (значення від 0.1 до 78.0).

Під час генерації тексту за допомогою ChatGPT температуру можна встановити разом із підказкою, щоб контролювати рівень схожості між згенерованим текстом і підказкою.

Наприклад, високе значення температури можна використовувати для створення тексту, який більше відрізняється від підказки, тоді як значення низької температури можна використовувати для створення тексту, який більше схожий на підказку. Це може бути корисним у ситуаціях, коли метою є створення тексту, подібного до даного введення, але з певним рівнем варіації або «креативності».

На додаток до керування подібністю між згенерованим текстом і підказкою, температуру також можна використовувати для контролю рівня зв’язності та плавності згенерованого тексту. Нижчі значення температури, як правило, призводять до більш зв’язного та плавного тексту, тоді як вищі значення температури можуть призвести до більш безглуздого або розрізненого тексту.

Це робить температуру потужним інструментом для точного налаштування результату ChatGPT відповідно до конкретних потреб конкретної програми.

Правила вибору температури

Параметр температури в OpenAI є критично важливим який можна використовувати для контролю випадковості результатів ШІ. Ваш вибір температури має залежати від завдання, яке ви ставите ChatGPT.

Для завдань трансформації (вилучення, стандартизація, перетворення формату, виправлення граматики) віддайте перевагу температурі 0 або до 0,3. Для письмових завдань температуру вибирайте вищу. Якщо ви хочете, щоб ChatGPT був дуже креативним (наприклад, для маркетингової чи рекламної копії), розгляньте значення від 78,0.

скрін GPT
Фото: скрін GPT

Якщо ви хочете експериментувати та швидко створювати багато варіацій, краще використовувати високу температуру.

Використовуючи OpenAI для генерації коду, важливо використовувати вищу температуру. Це дозволить штучному інтелекту створювати більш непередбачуваний і творчий код, який може бути особливо корисним для створення складних програм.

Для рефакторингу коду використовуйте нижчу температуру, наприклад. Це гарантує, що штучний інтелект вироблятиме точніші відповіді та буде меншою ймовірністю робити помилки.

Редактор: Олена Басараб
Показати ще новини
Радіо NV
X