У браузер Firefox таємно вбудували додаток для реклами серіалу Mr. Robot

18 грудня 2017, 13:39
Деякі користувачі Firefox розповіли, що несподівано знайшли у себе досить незвичайний додаток

Воно називається Looking Glass (Задзеркалля), а дозволу на його установку ніхто з користувачів не давав, пише Engadget.

Доповнення Looking Glass розроблено в межах програми Mozilla Shield Studies. Ця платформа дозволяє тестувати деякі функції до їх фактичного випуску. При цьому деякі тестові можливості запитують дозвіл на запуск у користувача, а деякі просто автоматично встановлюються в браузер. За замовчуванням додаток Looking Glass деактивований. У ньому є посилання на сторінку з акцією, пов'язаною з серіалом Mr Robot.

Відео дня

У Mozilla розповіли, що додаток було встановлено для проведення спільної гри з серіалом Mr. Robot за рішенням головоломок, які підготували творці фільму. Гра отримала назву Alternate Reality Game (ARG) і покликана звернути увагу на те, якою інформацією користувачі діляться online. Доповнення активується тільки після явного включення користувачем, його також можна легко видалити.

Після повідомлень від користувачів представники Mozilla заявили, що "шкодують про те, що додаток викликав плутанину". Його вихідний код виклали на публічний репозиторій, щоб всі змогли переконатися, що Looking Glass не містило шкідливого коду та не збирало жодних даних.

Як з'ясувалося, доповнення реагує, якщо на сторінці зустрічаються такі слова, як revolution, privacy, society, hack, backdoor, cryptocurrency і тощо. У такому випадку ці слова видозмінюються, а якщо навести на них курсор, можна побачити довідкову інформацію.

Mr. Robot (Пан Робот) - американський психологічний телесеріал, створений Семом Есмейлом. Трансляція серіалу розпочався 24 червня 2015 на USA Network. Пілотна серія була показана 27 травня 2015. Серіал розповідає про Елліота Алдерсона - молодого інженера кібербезпеки вдень і талановитого хакера (в українському перекладі - гакера) вночі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X