Telegram подав скаргу до Європейського суду після рішення про блокування в РФ

18 червня 2018, 17:21

Компанія Telegram направила в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) скаргу "на рішення влади Росії про блокування месенджера".

Про це повідомив у понеділок юрист Павло Чиков, який представляє інтереси Telegram, повідомляє ТАСС.

За його словами, ЄСПЛ зареєстрував скаргу компанії на залучення до відповідальності за відмову надати владі ключі шифрування листування, яка була подана в травні. Також суд запропонував представити нову скаргу в частині, яка стосується блокування Telegram. Як написав Чіков в своєму каналі в месенджері, 18 червня представник Telegram в ЄСПЛ Дамір Гайнутдінов направив до суду відповідну скаргу.

Відео дня

За словами юриста, "в результаті обмеження доступу до Telegram, можливість вільно поширювати і отримувати інформацію може втратити не тільки заявник, але також до 15 млн користувачів". Представники Telegram намір найближчим часом подати до президії Московського міського суду (а при необхідності - до Верховного суду РФ) касаційну скаргу.

21 травня ЄСПЛ зареєстрував першу скаргу месенджера Telegram на штраф в 800 тисяч рублів за відмову надати ФСБ ключі для дешифрування повідомлень користувачів. Дата її розгляду ще не призначена. Міністерство юстиції РФ повідомлення по цій скарзі не отримувало.

Раніше НВ повідомляло, що московський міський суд 14 червня визнав законним блокування месенджера Telegram на території Росії. Таким чином рішення суду попередньої інстанції вступило в силу.

Крім того, представник Telegram Павло Чиков повідомив, що Верховний суд Росії 9 серпня розгляне скаргу месенджера на рішення ВС, який визнав законним наказ ФСБ Росії про встановлення процедури надання відомству ключів для розшифровки електронних повідомлень користувачів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X