Співзасновник Apple Стів Возняк відмовився від Facebook

10 квітня 2018, 09:08

Стів Возняк розкритикував політику Facebook і заявив, що покидає соціальну мережу.

При цьому знаменитий винахідник вирішив не видаляти повністю свого облікового запису, пише Gizmodo.

У прощальному повідомленні, яке він опублікував у неділю, Возняк сказав, що залишає сайт, який приніс йому "більше негативу, ніж позитивних емоцій". Після цього Стів відключив свій обліковий запис, але не видалив його, повідомивши, що хоче зберегти Stevewoz як ім'я користувача.

Відео дня

"Користувачі діляться кожною деталлю свого особистого життя з Facebook, а Facebook заробляє за допомогою цього багато рекламних грошей. Всі доходи компанії засновані на інформації, отриманої від користувачів, але самі користувачі не бачать від цього ніякого прибутку", - написав Возняк в своєму листі.

За словами Возняка, "було б краще просто заплатити Facebook безпосередньо за використання соцмережі". Таким чином, Стів підтримав главу Apple Тіма Кука, який розкритикував стратегію Facebook "монетизувати кожного клієнта".

"По правді кажучи, ми могли б заробити купу грошей, якби монетизували нашого клієнта, якби наш клієнт був нашим продуктом. Ми вирішили не робити цього. Apple замість цього монетизує продукти для клієнтів. Це була сильна бізнес-модель, яка невразлива для тих проблем, з якими стикається Facebook", - підкреслив Тім Кук.

Раніше НВ повідомляло, що три користувача додатку Facebook Messenger подали до Федерального суду американського штату Каліфорнія перший позов проти Facebook. За заявою користувачів, соціальна мережа порушила принцип конфіденційності персональних даних, збираючи інформацію про телефонні дзвінки і SMS.

Нагадаємо, навколо соціальної мережі Facebook спалахнув найграндіозніший в історії скандал. Дані 50 млн користувачів соцмережі були передані третій стороні - компанії Cambridge Analytica, яка допомагала в президентській кампанії Дональда Трампа.

Показати ще новини
Радіо NV
X