Розробники Telegram створили сервіс зі зберігання персональних даних

10 травня 2018, 10:38

Telegram створив перший сервіс для своєї майбутньої блокчейн-платформи TON (Telegram Open Network) і тестує його в закритому режимі.

Йдеться про Telegram Passport, який дозволить ідентифікувати особу користувача Telegram, повідомляють Ведомости з посиланням на власні джерела.

Відзначається, що всі необхідні документи і дані потрібно буде один раз завантажити в месенджер, щоб потім через Telegram миттєво передавати їх сервісів-партнерам і користуватися їх послугами як всередині Telegram, так і на основних сайтах сервісів. За словами одного зі співрозмовників Ведомостей, Telegram Passport може запрацювати вже до початку літа.

Відео дня

Telegram Passport дозволить піти від анонімності криптовалютних платежів, що так турбує зараз регуляторів по всьому світу, пояснює Олександр Філатов, партнер SP Capital - ця інвестиційно-консалтингова компанія сама інвестувала в TON і допомагала Telegram залучати інших інвесторів в цю блокчейн-платформу.

Планується, що вже до моменту запуску нового сервісу з його допомогою можна буде скористатися послугами кількох партнерів, каже співрозмовник Ведомостей, знайомий з членами технічної команди Telegram. З ким ведуться переговори, він не сказав. Доступ до технології вже отримала платіжна система Qiwi. Компанія нібито розглядає можливість спільного з Telegram запуску, але співвласник Qiwi Сергій Солонін відмовився від коментарів.

Telegram Passport зможе збирати паспорти, закордоні паспорти, водійські права, комунальні рахунки, довідки про банківські рахунки та інші документи, а ще просити сфотографуватися користувача.

Доступ до переданих Telegram персональних даних та копій документів залишиться тільки у користувача - він зашифрує їх своїм паролем двофакторної аутентифікації і сам месенджер не матиме до них доступу, пояснює близька до Telegram людина. Сервіс отримає ці дані, тільки коли користувач сам підтвердить згоду їх передати.

Раніше НВ повідомляло, що юристи Telegram оскаржили рішення Верховного суду Росії, який відмовився задовольнити позов месенджера про визнання незаконним наказу Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії, який встановлює процедуру надання відомству ключів для розшифровки повідомлень користувачів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X