Знову через війну в Україні. Роскомнагляд висунув претензії до англійської Вікіпедії

20 травня, 11:57
У Росії обурилися матеріалами з англомовної Вікіпедії (Фото:wikipedia)

У Росії обурилися матеріалами з англомовної Вікіпедії (Фото:wikipedia)

Оприлюднення правди про військові злочини РФ в Україні — постійний головний біль для Кремля. Цього разу його нападок зазнала англомовна Вікіпедія.

Про це стало відомо з офіційного Twitter російської Вікіпедії, яка неодноразово публікувала інформацію про звірства росіян в Україні і через це стала об'єктом цькування Роскомнагляду.

Відео дня

Цього разу регулятору не сподобалися статті 2022 Russian invasion of Ukraine та Rashism. У першій йдеться про вторгнення Росії на територію України - подію, яку в РФ називають «спецоперацією», а в другій — про подібність дій російської влади та армії з фашистами у ХХ столітті. Також Роскомнагляд обурився через оприлюднення даних про втрати ЗС РФ.

Раніше НВ Техно писав про те, як російську Вікіпедію було оштрафовано на 5 млн рублів через висвітлення російського нападу на Україну.

На компанію було подано одразу два позови. Першим, згідно з заявою представників Російської Вікіпедії, Роскомнагляд вимагав видалити інформацію із статей «Битва за Київ (2022)», «Військові злочини в період вторгнення Росії в Україну», «Обстріл лікарні в Маріуполі», «Руйнування Маріупольського театру ( 2022)» та «Різня в Бучі». Другий позов містив вимогу оштрафувати компанію за відмову видалити статтю «Вторгнення Росії в Україну (2022)» та статті про порох та димний порох.

Росіяни не залишають спроб знищити свободу слова. Так, у квітні вийшов так званий «закон про приземлення» , згідно з яким ресурси, чия відвідуваність перевищує 500 тис російських користувачів на день, зобов'язуються обзавестися офісами в РФ. Серед таких ресурсів Wikimedia Foundation, яка керує Вікіпедією.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X