Російський пошуковик відкрив доступ до документів Google Docs

5 липня 2018, 10:56

У пошуковій видачі Яндексу з'явилися файли користувачів сервісу Google Docs.

Яндекс проіндексував документи з сервісу, які не були захищені налаштуваннями приватності, повідомляє Ferra.

Найбільшу небезпеку для користувачів склали файли з записаними в них логінами і паролями в незахищеному вигляді. Для отримання таких посилань було досить ввести слово "пароль" в пошуковий рядок Яндекса з розширеними можливостями пошуку. Також доступними для стороннього спостерігача виявилися і багато інших важливих даних.

Відео дня

Приблизно за тією ж схемою працює відомий метод під назвою dorks, який використовується для знаходження файлів, що зазвичай не потрапляють в результати видачі.

Через кілька годин після скандалу, що розгорівся, Яндекс прибрав з пошуку документи користувачів Google Docs.

Прес-служба Яндекса заявила: "Яндекс індексує тільки відкриту частину інтернету - ті сторінки, які доступні при переході по посиланнях без введення логіна і пароля. Сторінки, індексація яких заборонена адміністратором сайту у файлі robots.txt, Яндекс не індексує, навіть якщо вони знаходяться у відкритій частині інтернету".

Служба безпеки Яндекса зв'язалася з Google з приводу цієї проблеми. Користувачам рекомендують захищати паролем всі документи, які викладають в сховища: таким чином пошукачі не зможуть їх індексувати.

Показати ще новини
Радіо НВ
X