«Доведіть доларом, що ви — людина». Соцмережа Маска хоче брати комісію з усіх нових користувачів
Ілон Маск презентував план, спрямований на припинення діяльності ботів на платформі X (Twitter). Відповідно до нього, всі нові користувачі матимуть сплачувати комісію за використання соцмережі.
В коді сайту соцмережі виявили деякі зміни, що свідчили про запровадження такої плати.
«З нових облікових записів потрібно сплачувати невелику щорічну плату, перш ніж ви зможете опублікувати, поставити лайк, додати закладку та відповісти. Це зроблено для того, щоб зменшити спам і створити кращий досвід для всіх. Ви все ще можете підписуватися на облікові записи та безплатно переглядати X», — йдеться в оновленні, яке виявили та опублікували X Updates Radar.
Маск підтвердив, що ця зміна готується, і назвав це єдиним способом припинити появу ботів на платформі.
«На жаль, невелика плата за доступ нового користувача до запису є єдиним способом приборкати невпинну атаку ботів. Сучасний штучний інтелект (і ферми тролів) можуть з легкістю пройти перевірки на ботів», — заявив він.
В іншому дописі Маск заявив, що новим користувачам доведеться сплачувати лише протягом трьох місяців, після чого платформа буде безплатною. Утім в змінах на платформі йдеться про щорічну, а не щомісячну оплату.
Минулого року платформа вже випробувала такий спосіб боротьби з ботами, запровадивши плату за приєднання на двох ринках — у Новій Зеландії та на Філіппінах. Під час тестування комісія складала 1 долар.
Також раніше X почала пропонувати отримувати синю галочку верифікації за 8 доларів на місяць. Хоча ідея так само полягала в тому, щоб запобігти захопленню платформи ботами, зрештою це вилилося у те, що «перевірені» користувачі просувають дезінформацію та шахрайство.