«Суперзахищена» пошта ProtonMail почала здавати користувачів поліції. Яким сервісом email будемо користуватися тепер?

11 вересня 2021, 20:02
НВ Преміум

Популярний поштовий сервіс ProtonMail, який роками створював навколо себе ауру «боротьби за приватність», почав здавати своїх користувачів силовим органам. Чому? І що робити тим, хто повірив у «безпечну» пошту?

Група французьких екологічних активістів опинилася під арештом після того, як сервіс електронної пошти ProtonMail, послугами якого вони користувалися, здав їх поліції Франції.

Відео дня

Виявилося, що всупереч багаторазовим заявам, ProtonMail все-таки зберігає інформацію про те, з яких IP-адрес і яких пристроїв користувачі підключаються до його серверів. І за запитом правоохоронних органів можуть передати детальну інформацію, якої може виявитися досить для арешту.

Скандал розгортається неабиякий.

ProtonMail — це ікона для тих, хто бореться за свободу слова і приватність в інтернеті. І раптом виявилося, що ікона свободи слова стоїть на службі у тих, хто цю свободу може обмежувати.

Ну принаймні, правозахисні організації трактують те, що сталося, саме в цьому ключі. Вони кажуть, що сам собою факт того, що логи ведуться і можуть бути розкриті, свідчить про катастрофу ідеї по-справжньому приватної пошти.

Що насправді сталося з ProtonMail і який поштовий сервіс тепер потрібно використовувати, щоб захистити свою приватність?

Показати ще новини
Радіо НВ
X