Прощавай, анонімність. Депутати Білорусі в першому читанні схвалили зміни до Закону про ЗМІ

19 квітня 2018, 15:17

Депутати прийняли поправки до Закону про ЗМІ, згідно з якими коментаторів на інтернет-форумах повинні ідентифікувати, а співробітники інтернет-видань, які не пройшли реєстрацію, не будуть вважатися журналістами.

За зміни проголосували 98 депутатів, проти - 2, повідомляє видання TUT.by.

Поправки до Закону про ЗМІ в Білорусі припускають добровільну реєстрацію інтернет-ресурсів в якості ЗМІ. Співробітники незареєстрованих інтернет-ресурсів не будуть вважатися журналістами, а держоргани будуть взмозі відмовити їм в акредитації. Також вводиться обов'язкова ідентифікація тих, хто розміщує матеріали в інтернет-ресурсах, в тому числі коментаторів на форумах, допускається можливість блокування соціальних мереж.

Відео дня

За словами профільного міністра Олександра Карлюкевіча, необхідність змін в Закон про ЗМІ пов'язана в тому числі з гармонізацією законодавства Білорусі до законодавства Росії і Казахстану. А в висновку депутатської комісії сказано, що "законопроект спрямований на захист державних і громадських інтересів, національної безпеки".

"Інтернет далеко не завжди служить розвитку суспільства і держави", - пояснив депутатам міністр інформації необхідність змін в закон.

Закон також заборонить поширення продукції іноземних ЗМІ в Білорусі без наявності дозволу, а редакції телеканалів повинні будуть забезпечити в щотижневому обсязі мовлення обсяг телепередач білоруського (національного) виробництва не менше 30 відсотків.

Нагадаємо, 13 квітня Таганський суд Москви задовольнив позов Роскомнадзора про блокування Telegram. Представники месенджера в суд не прийшли, пояснюючи це небажанням "легітимізувати відвертий фарс", але пообіцяли оскаржити рішення.

Роскомнадзор вніс веб-версію Telegram - домени t.me і web.telegram.org - до реєстру заборонених сайтів. Telegram використовував інфраструктуру великих сервісів для обходу блокування. Також НВ повідомляло, що російський регулятор Роскомнадзор станом на 17 квітня заблокував 15,8 мільйона IP-адрес найбільших хостинг-провайдерів - Amazon і Google.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X