Пробили дно. Чому Apple хоче купувати модеми у Mediatek

5 липня 2018, 12:02

Як повідомляє Venturebeat з посиланням на DigiTimes, Apple вибрала постачальником 5G-модемів для HomePod тайваньську Mediatek. Таким чином, припускає видання, компанія розглядає Mediatek як можливого постачальника одного з ключових компонентів для своїх смартфонів.

У публікації йдеться, що фінальну угоду між компаніями ще не підписано, але справа за формальностями.

Хоча тема таких високих матерій, як модеми для гаджетів, часто не хвилює широкий загал, та й до 5G ще мінімум рік, для індустрії новина цікава відразу з декількох позицій.

Відео дня

Qualcomm: и вновь продолжается бой

Основним постачальником модемів (для LTE-підключень) для мобільних пристроїв Apple в останні роки була компанія Qualcomm. Однак в останні кілька років відносини партнерів розладилися, і Apple вирішила, що постачальник просить багато грошей за ліцензійні відрахування, а заодно звинуватила його в підкупі для створення ексклюзивного становища. Qualcomm виставила відповідні звинувачення.

Між компаніями були суди, і Qualcomm зобов'язали виплатити мільярдні штрафи в різних юрисдикціях (докладно ми розбирали проблему в окремому матеріалі).

В останньому поколінні iPhone частково компанія використовувала модеми Intel.

До переходу до 5G Apple не просто не змінила позицію щодо Qualcomm, вона відмовилася на користь колись дуже помітного конкурента з ринку мобільних чипсетів.

Ланцюжок поставки: економіка повинна бути економною

Apple називають унікальною компанією з точки зору маржинальності продуктів. Компанія заробляє більше половини всіх грошей на ринку смартфонів, та й в інших сегментах не відмовляє собі у високому прибутку. Багато в чому їй у цьому допомагає ідеально налагоджений ланцюжок поставок і здатність викручувати руки партнерам.

У наступних поколіннях iPhone Apple знову планує оптимізувати вартість компонентів і для більш доступного iPhone використовувати «просто хороші» деталі. І ще більше викрутити руки постачальникам, оскільки потенційно це будуть не лідери ринку, а «другі компанії» на ньому. Що ж, можна привітати Mediatek з тим, що вона отримала шанс стати другою. Хоча не факт, що партнерство з Apple видасться такою вже малиною.

Торгова війна: пусте

Якби Apple звертала увагу на політику Трампа і його очікування від технологічних бізнесів, ймовірно, їй би спало на думку скористатися продукцією іншого постачальника, як мінімум, з нейтральним корінням (Mediatek має тайваньську прописку). Intel, наприклад.

У Тіма Кука і Дональда Трампа великі розбіжності в поглядах, про які відомо публічно. І ось ще один камінь в город президента США. Хоча навряд чи Apple рухає бажання коритися, компанія завжди дивиться на економічну доцільність.

Партнери Apple: ніхто не захищений

Apple (як і будь-який інший бізнес, що керується міркуваннями доцільності для себе) не може гарантувати своїм постачальникам стабільність відносин. Але раніше хоча б гравці першого ешелону були сяк-так впевнені у своїй затребуваності, оскільки вважали, що компанія не звернеться до виробників іншого рівня.

Перші витоки списку потенційних постачальників компонентів для наступних iPhone показали, що навіть багаторічні партнери можуть несподівано піти під ніж, а пріоритети будуть віддані більш доступним варіантам

Mediatek: нова висота

У біографії Mediatek Apple – найбільш статусний партнер. Компанія починала сходження на ринку смартфонів з маловідомих китайських гравців. Пізніше, коли на ринку вималювався чіткий лідер у вигляді Samsung і Huawei на других ролях, продукція Mediatek з'явилася у всіх колись легендарних брендах, які намагалися сильно економити на компонентах, щоб хоч якось протистояти Samsung.

Нарешті, кілька років тому Mediatek відмовилася від ідеї конкурувати з Qualcomm в топовому сегменті і припинила розроблення флагманських процесорів. Тепер в мобільних пристроях її інтереси зосереджені на нижньому і середньому сегментах.

Але раптово компанія обійшла конкурента там, де, здавалося б, у неї ніколи не було шансів – в контрактах з Apple. І нехай мова йде не про процесори (це у Apple своє), і поки що не про смартфони, це все одно маленька психологічна перемога для тайванців.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X