Засновник Telegram Павло Дуров обіцяє, що дані українців у безпеці. Чи варто йому вірити?

Павло Дуров звернувся до українців (Фото:CC)
Засновник месенджера Telegram Павло Дуров заявив, що продовжує захищати персональні дані українців від влади РФ. Але як він планує це робити?
Здавалося б «свіжому» месенджеру Telegram дуже скоро виповниться 10 років. І за цей час платформа пережила чимало змін і нападок з боку влади.
Вигравши війну у російської влади кілька років тому, сьогодні Telegram навпаки просувається Кремлем як «вітчизняна альтернатива» забороненим західним соцмережам.
В Україні Telegram’у часто приписували «коріння ФСБ» і не вважали цей месенджер безпечним. Особливо на тлі останніх новин.
Але засновник месенджера Павло Дуров продовжує гнути свою лінію та знову говорить про захист конфіденційності даних користувачів Telegram в Україні.
«9 років тому я захистив приватні дані українців від уряду Росії і втратив свою компанію та свій будинок. Я зробив би це знову без вагань», — написав днями Дуров у Twitter, прикріпивши свою публікацію в Telegram.
У цій публікації Дуров заявив, що має багато родичів в Україні і згадав нападки ФСБ на його соцмережу ВКонтакті та нову історію протистояння Telegram з Роскомндазором.
«З того часу минуло багато років. Багато змінилося: я більше не живу в Росії, у мене більше немає там ні компаній, ні працівників. Але одне залишається незмінним: я відстоюю інтереси наших користувачів, попри все. Їхнє право на приватне життя священне. Зараз — більше, ніж будь-коли», — резюмує Дуров.
Але проблема цієї посади полягає в тому, що, крім своєї історії, засновник Telegram не вказав, як саме він планує захищати дані користувачів, і які нові інструменти безпеки будуть реалізовані.
«Приймаючи його пости за чисту монету, заяви „я за наших користувачів“ та „їхнє право на недоторканність приватного життя священне“, — не можна сказати напевно, що він однозначно пообіцяв не передавати дані російському уряду та гарантував захист персональної інформації від зламу та витоків» , — Аналізує слова Дурова видання Mashable.
Раніше засновник «сек’юрного» месенджера Signal Моксі Марлінспайк розкритикував Telegram і заявив, що цей сервіс нічим не відрізняється від месенджера Facebook.
«Мене дивує, що після всього часу майже всі ЗМІ, як і раніше, називають Telegram „зашифрованим месенджером“. Telegram має безліч привабливих функцій, але з точки зору конфіденційності та збору даних найгіршого вибору немає», — написав Марлінспайк у Twitter.
Головною проблемою Telegram засновник Signal вважає те, що месенджер зберігає всі дані користувачів на своїх серверах, і у разі атаки хакера особиста інформація може потрапити в руки зловмисників.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.