Мрія параноїка. Розробники анонімної пошукової системи DuckDuckGo готують «найбезпечніший» браузер для комп’ютерів

23 грудня 2021, 14:10
Браузер уже тестують на комп’ютерах Apple (Фото:DuckDuckGo)

Браузер уже тестують на комп’ютерах Apple (Фото:DuckDuckGo)

DuckDuckGo, компанія, найбільш відома своєю однойменною пошуковою системою, орієнтованою на конфіденційність, працює над власним браузером для комп’ютерів.

Браузер повинен приділяти таку ж увагу захисту від відстеження всієї вашої історії веб-серфінгу, як і пошуковик, зазначили в компанії.

У повідомленні у своєму блозі генеральний директор DuckDuckGo Габріель Вайнберг пропонує поглянути на те, як виглядатиме майбутній браузер, і зазначає, що ми можемо очікувати, що він працюватиме так само, як програма на мобільних пристроях.

Відео дня

Вайнберг пояснює, що настільний браузер за замовчуванням пропонує «надійний захист конфіденційності» без необхідності включати будь-які приховані налаштування безпеки. Як і мобільний додаток, аналог для настільного комп’ютера матиме ту ж кнопку Fire, яка миттєво стирає всю історію переглядів, збережені дані та вкладки одним клацанням миші.

Він також побудований на основі «механізмів рендерингу, що надаються ОС» — як і на мобільних пристроях, — які, за словами Вайнберга, дозволять створити акуратніший інтерфейс і позбутися будь-якого безладу, який присутній в основних браузерах. Він також стверджує, що ранні тести браузера показали, що він значно швидше, ніж Google Chrome.

«MacOS і Windows тепер пропонують API-інтерфейси для відображення веб-сайтів (WebView / WebView2), які будь-яка програма може використовувати для візуалізації веб-сайту. Це те, що ми використовували для створення нашого додатка для настільних комп’ютерів», — пояснила Еллісон Джонсон, старший менеджер з комунікацій DuckDuckGo, у своїй заяві.

В даний час браузер знаходиться на закритому бета-тестуванні на macOS, але повідомлення Вайнберга дозволяє припустити, що DuckDuckGo готує його і для Windows. Наразі невідомо, коли настільний браузер стане загальнодоступним.

Раніше НВ писав, що в браузері Chrome 94 з’явилося більше повідомлень, які дозволяють розробникам зрозуміти, коли користувач не діє. Раніше сигнали використовувалися лише поточного вікна браузера.

Хоча реакція веб-розробників була позитивною, Mozilla назвала API шкідливим.

Розробники конкурентного браузера послалися на «можливість стеження» і той факт, що шкідливий сайт може використовувати API для максимального збільшення обчислювальних ресурсів пристрою без згоди або відома користувача.

Так само висловилася команда розробників WebKit —рушія браузера Apple Safari — заявивши, що: «Це не здається досить переконливим варіантом використання цього API. По-перше, немає жодної гарантії, що користувач одразу не повернеться до пристрою. Крім того, який сервіс повинен знати, який інший пристрій може користуватися користувачем у будь-який момент? Ми безумовно не збираємося повідомляти веб-сайт про всі пристрої, які користувач може використовувати в будь-який момент. Це дуже серйозне порушення конфіденційності вказаного користувача».

Показати ще новини
Радіо НВ
X