Нова версія ОС Android блокує популярні додатки

15 серпня 2018, 16:04

Новітня версія популярної мобільної ОС - Android Pie - принесла власникам смартфонів безліч нововведень. Наприклад, після поновлення до Android 9.0 багато додатків для запису дзвінків виявилися заблоковані.

Ці програми перестали працювати на будь-яких пристроях без прав суперкористувача, повідомляється на сайті розробників xda-developers.com.

Google спробувала прибрати можливість реалізації записи дзвінків для сторонніх розробників ще з виходом Android 6 Marshmallow, заборонивши доступ до API записи викликів. Однак тоді стороннім розробникам вдалося обійти це обмеження.

Відео дня

Тепер розробники таких популярних додатків, як Call Recorder - ACR і BoldBeast Android Call Recorder підтвердили, що цей шлях закритий. Єдиний спосіб отримати працюючу функцію запису дзвінків - рутувати смартфон. Від Google з цього приводу ніяких офіційних заяв не надходило.

Раніше Google дозволяла роботу додатків за умови, що перед записом голосу співрозмовник буде попереджений спеціальним сигналом.

Як відзначають розробники, хоча законність записи викликів відрізняється від країни до країни, дивно, що Google здійснює кроки, щоб повністю заблокувати її. У деяких країнах потрібно тільки одностороння згода, і навіть з двосторонньою згодою існує безліч причин, за якими може бути записаний телефонний дзвінок. Поки ж користувачі змушені використовувати додатки з підтримкою root для запису телефонних дзвінків.

Раніше НВ повідомляло, що Google презентував чергове оновлення для смартфонів. 9-е покоління Android обіцяє серйозні зміни в дизайні та функціональності, правда повна версія оновлення буде широко доступна тільки восени.

На відміну від попередніх версій, оновлення Android 9.0 не можна буде відкотити назад. Поки оновлення доступно лише для власників смартфонів Pixel, інші ж ще кілька місяців будуть змушені випробовувати обмежені демо-варіанти. Тим користувачам, які не є власниками Pixel, потрібно потерпіти, принаймні, до осені, коли Pie почне виходити на пристрої Android One, Xiaomi Mi Mix 2S, Sony Xperia XZ2, Essential Phone, Nokia 7 Plus, Oppo R15 Pro, Vivo X21 і OnePlus 6.

Показати ще новини
Радіо НВ
X