Найбільший витік. На GitHub виклали вихідний код компонента iOS

8 лютого 2018, 16:55

Невідомі опублікували на GitHub вихідний код iBoot, одного з ключових компонентів пристроїв Apple.

Цей код може дозволити хакерам і дослідникам у галузі безпеки знайти уразливості в прошивці гаджетів, повідомляє MotherBoard.

Компонгент iBoot відповідає за правильне завантаження операційної системи. Саме цей скрипт буде працювати в першу чергу після включення пристрою. Він знаходить і верифікує ядро ​​системи, перевіряє наявність підписів Apple.

Відео дня

Код відноситься до iOS 9.3, але більша його частина використовується і в останній версії системи. Ймовірно, цей витік - справжній. Код дозволить емулювати iOS на інші пристрої.

За словами автора серії книг про iOS і macOS Джонатана Левіна, публікація вихідного коду iBoot є "найбільшим витоком в історії". Левін підтвердив, що код, що з'явився на GitHub, дійсно є вихідником iBoot, оскільки він збігається з кодом, який він сам раніше досліджував.

Цікаво, що цей код раніше з'являвся на сайті Reddit. Однак користувач, який його опублікував, був новачком, запис не притягнув увагу і швидко виявився "похованим" під безліччю нових обговорень. Тепер же на витік коду звернули увагу і в корпорації Apple.

Журналісти підкреслюють, що за останні роки Apple відкрила деякі частини початкових кодів iOS і macOS, однак вихідний код iBoot компанія тримає закритим і вживає заходів щодо його захисту.

Додамо, що в першій половині дня 8 лютого Apple подала заявку про порушення сервісом GitHub авторських прав і змусила компанію видалити код. Проте, на інших сайтах файли з кодом досі доступні для скачування.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X