На Google подали колективний позов через стеження

23 травня 2018, 17:20

У Високому суді Англії і Уельсу пройшли перші слухання за колективним позовом, який був поданий проти компанії Google.

4,4 млн користувачів iPhone у Великобританії вимагають від компанії більше $4 млрд за "таємне відстеження і зіставлення", повідомляє Guardian.

У позові стверджується, що інтернет-компанія протягом півроку - з серпня 2011 по лютий 2012-го шпигувала за 4,4 мільйона британців, збираючи інформацію про відвідані ними сайти. З боку позивачів виступає колишній керівник компанії Which? Річард Ллойд, який стверджує, що Google обходила настройки конфіденційності браузера Safari від Apple з серпня 2011 року по лютий 2012 року, щоб розділити людей на категорії для рекламодавців.

Відео дня

Адвокат Х'ю Томлінсон, представник Ллойда, сказав, що інформація потім була "агрегована", і користувачі були поміщені в групи, такі як "любителі футболу" або "ентузіасти поточних новин" для орієнтації реклами.

Адвокати Ллойда на засіданні суду заявили, що Google отримала такі дані про користувачів, як політичні і сексуальні переваги, фінансовий стан, соціальний статус, місцезнаходження, стан здоров'я, належність до тієї чи іншої раси.

Виступаючи перед слуханням, Ллойд сказав: "Я вважаю, що те, що зробила Google, було просто протизаконно. Їх дії вплинули на мільйони людей в Англії і Уельсі, і ми попросимо суддю забезпечити, щоб вони були притягнуті до відповідальності".

Позивач вимагає від Google 3,2 мільярда фунтів стерлінгів, тобто більше $4 млрд. З урахуванням штрафу, кожному потерпілому може бути виплачено близько 750 фунтів.

Том Прайс, директор з комунікацій британського відділення Google, сказав: "Для нас надзвичайно важлива конфіденційність і безпека наших користувачів. Цей випадок відноситься до подій, які мали місце понад шість років тому і до яких ми зверталися в той час. Ми вважаємо, що це не має значення зараз. Ми подали докази на підтримку цієї точки зору і з нетерпінням чекаємо рішення нашої справи в суді".

Цікаво, що Google вже звинувачували в подібному щодо американських користувачів. Тоді суд визнав компанію винною і оштрафував на $22,5 млн. Всього ж на врегулювання претензій Google витратила $39,5 млн.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X