Свобода вища за справедливість? Провідні світові криптобіржі, зокрема Binance і Coinbase, відмовилися блокувати російських користувачів

2 березня 2022, 14:02

Попри всі заклики України блокувати рахунки російських користувачів, найбільші світові криптобіржі продовжують наполягати на тому, що це порушує саму ідею криптовалют.

Україна продовжує закликати цивілізований світ про допомогу у боротьбі з російськими окупантами.

Проте, зі змінним успіхом.

У суботу Ілон Маск оперативно відповів на заклик голови Мінцифри Михайла Федорова про постачання в Україну терміналів Starlink і запуск тут функції супутникового інтернету.

Відео дня

А ось провідні світові криптобіржі поки що не поспішають на допомогу.

Сама Україна вже отримала понад $20 млн пожертвувань у біткоїнах з моменту початку вторгнення РФ, повідомляє Decrypt. Однак очевидно, що противник може з такою ж легкістю використовувати криптовалюту для обходу санкцій Заходу.

Українська сторона послідовно закликала всі найбільші біржі, які торгують криптовалютою, блокувати акаунти користувачів із Росії. Це могло б завдати серйозного удару тим росіянам, які зберігають свої фінансові активи в крипті.

Проте відповіді криптобірж виявилися невтішними.

Зокрема представник найбільшої криптобіржі світу Binance вчора заявив в інтерв'ю американському виданню CNBC, що «криптовалюта створена для того, щоб забезпечувати фінансову свободу для людей по всьому світу, і блокувати доступ користувачів до їхніх крипторесурсів означало б піти проти самих основ, чому існує криптовалюта».

Інша велика біржа Coinbase у своїй офіційній заяві виданню Decrypt уточнила, що не блокуватиме транзакції росіян на прохання українського уряду. «Тотальна заборона на такі транзакції стала б покаранням для пересічних російських громадян, які переживають дестабілізацію національної валюти внаслідок агресії свого уряду проти їхнього демократичного сусіда [України — ред.]».

Jespow via Twitter
Фото: Jespow via Twitter

Глава ще однієї великої біржі Kraken Джесс Павелл написав у своєму Twitter: «Наша місія полягає в тому, щоб фокусуватися на потребах окремих людей і ставити їх вище, ніж потреби держави та політичних сил». Криптовалюта — це гроші миру, а не війни, наголосив він.

І додав, що якби завданням Kraken було блокувати акаунти громадян з країн, які несправедливо атакують інші країни по всьому світу, то кроком № 1 було б блокування всіх рахунків громадян США. «З практичного погляду, це не варіант ведення бізнесу для нас», — сказав Павелл.

У відповідь на цю заяву представник одного з найбільших майнінгових пулів світу Flexpool написав, що можна не чіпати існуючі облікові записи росіян, але хоча б заблокувати їм можливість реєструвати нові облікові записи. На момент написання цього матеріалу Павелл на цей твіт не відповів.

Водночас представники криптобірж однозначно заявляють, що готові розпочати блокування, якщо воно стане умовою санкцій проти РФ. Тобто вони підкоряються вимогам законодавства країн, у яких зареєстровані. Про це у своїх офіційних відповідях згадали представники Binance і Coinbase.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Показати ще новини
Радіо NV
X