Удар по конспірологах. На YouTube заборонили деякі види роликів про коронавірус

21 травня 2020, 15:12
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За новими правилами Google, на YouTube заборонена публікація такого контенту про COVID-19, який може призвести до заподіяння серйозної шкоди здоров’ю.

Зокрема, не можна додавати матеріали, в яких повідомляються неправдиві відомості про коронавірусну інфекцію, що суперечать офіційним джерелам — Всесвітній організації охорони здоров’я та місцевим органам охорони здоров’я, відзначили в Google.

Відео дня

На YouTube тепер неприпустимі неправдиві відомості про лікування. До цієї категорії відносяться матеріали, в яких глядачів відмовляють звертатися за медичною допомогою і закликають лікувати коронавірус в домашніх умовах. Наприклад, будуть видалятися відео, в яких зустрічаються твердження про те, що коронавірусної інфекції COVID-19 не існує або смертельних випадків не було, а також заклики відмовитися від медичної допомоги і лікувати інфекцію за допомогою молитов або засобами народної медицини.

Також заборонені твердження про те, що вакцина або ліки проти коронавірусу існують і повідомлення про те, що будь-який з лікарських засобів може запобігти захворюванню на коронавірусну інфекцію.

Повідомлень, в яких під сумнів ставляться рекомендації ВООЗ і місцевих органів охорони здоров’я, зокрема поради щодо дотримання фізичної дистанції і самоізоляції в цілях запобігання поширенню інфекції також будуть видалятися.

У категорію «неправдиві відомості про діагностику» входять матеріали з інформацією про методи виявлення коронавірусної інфекції, яка суперечить рекомендаціям ВООЗ і місцевих органів охорони здоров’я.

«Якщо ви опублікуєте контент, який не відповідає нашим правилам, ми видалимо його і повідомимо вам про це електронною поштою. Перше порушення потягне за собою лише повідомлення, але наступного разу ми винесемо вам попередження. Якщо ви отримаєте три попередження, то ваш канал буде заблокований», — відзначили в Google.

Взагалі ж, навіть найнеймовірніші фейки про коронавіруси отримують мільйони переглядів і лайків. Наприклад, однією з найпопулярніших теорій змови стала історія про філантропа Біла Гейтса як про «творця коронавірусу».

Зокрема, хвилю конспірології підняло припущення Білла Гейтса про те, що урядам доведеться ввести якісь «цифрові посвідчення», які дозволяли б розпізнавати протестованих на коронавірус людей, а після винаходу вакцини — і тих, хто її отримав. Деякі побачили в цьому плани з цифрового стеження — в першу чергу за американцями.

«Відстежувати за допомогою цифрових технологій кожен крок американців було мрією глобалістів протягом багатьох років. Ця медична криза є для них чудовим інструментом, щоб проштовхнути цю ідею», — написала у своєму Twitter Лора Інгрем, ведуча американського консервативного телеканалу Fox News — головного медіасоюзніка президента Трампа.

Саме з постаттю Гейтса пов’язано найбільш кількість фейкових новин, що стосуються теми коронавірусу: загалом в цьому році на Facebook було опубліковано понад 16 тисяч постів з неправдивою інформацією про бізнесмена і COVID-19, під якими залишали коментарі і ставили лайки приблизно 900 тисяч разів. Водночас на YouTube ролики з фейками про Гейтса в березні і квітні подивилися майже п’ять мільйонів разів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X