Батько інтернету продає вихідний код всесвітньої павутини. Так, це знову NFT

15 червня 2021, 18:07

Тім Бернерс-Лі, який створив всесвітню павутину, продає вихідний код створення сучасного Інтернету у вигляді NFT-товару.

NFT — це форма унікального володіння цифровими об'єктами, яка необов’язково включає контроль авторських прав.

Продаж здійснюється аукціонним будинком Sotheby’s, а виручені гроші будуть спрямовані на цілі, вибрані Бернерсом-Лі і його дружиною, пише Bloomberg.

Відео дня

Код був написаний британським вченим-компьютерщиком Тімом Бернерс-Лі в період з 1990 по 1991 рік, а зараз він буде прив’язаний до NFT, смарт-контракту, що підтверджує справжність коду і унікальне право власності.

Покупець може отримати доступ до файлів через NFT, який буде містити посилання. Через них можна переглянути файли в Інтернеті або завантажувати на комп’ютер. Переможець торгів також отримає лист від Бернерса-Лі, в якому він розмірковує про код і процес його створення, а також 30-хвилинне ілюстративне відео, де показано, як саме був написаний код. Стартова ставка складе 1000 доларів.

Тім Бернерс-Лі першим запропонував спосіб зв’язати воєдино різні фрагменти інформації, що зберігалася в ранньому Інтернеті, за допомогою гіперпосилання, він також створив перший веб-браузер і веб-сервер.

Перша веб-сторінка створювалася з метою надати універсальний доступ до великої кількості документів.

Зазначено, що Тім Бернерс-Лі ніколи не прагнув заробляти гроші безпосередньо на своєму творінні, і Інтернет залишається відкритим стандартом. Cern, дослідницька організація, в якій на той час працював учений, відмовилася від усіх своїх прав на технологію і передала її у відкритий доступ в 1993 році.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X