Китай може знищити Bitcoin - вчені

9 жовтня 2018, 14:46

Нове дослідження показало, що Китай має загрозливий вплив на Bitcoin і, можливо, навіть спроможний зрештою знищити всю мережу цієї криптовалюти.

Вчені з Університетів Прінстона і Флориди вивчили, як Китай "загрожує безпеці, стабільності та життєздатності Bitcoin", і дійшли невтішних висновків, пише The Next Web.

Згідно з цією статтею, у Китаю є як "зрілі можливості", так і "сильні мотиви" для скоєння різних атак проти Bitcoin. Гірше того, чиновники Китаю вже показує свій вплив на криптовалюту безліччю способів.

Відео дня

"Оскільки вартість і економічна корисність Bitcoin зросли, є стимул атакувати його. Ми виділили Китай для аналізу, тому що він є найпотужнішим потенційним противником Bitcoin, і ми виявили, що у нього є безліч основних мотивів для атаки на систему і низка можливостей, як нормативних, так і технічних, для проведення цих атак", - пояснюють дослідники.

Автори роботи відзначають, що екосистема видобутку Bitcoin стала "сильно централізованою". Підприємства з майнингу були настільки розширені, що "більш ніж 80 відсотків видобутку Bitcoin виконуються шістьма пулами майнерів", причому п'ять з них управляються безпосередньо окремими особами або компаніями з Китаю.

Основною загрозою для інфраструктури Bitcoin є "51-процентна атака", яка складається з пулів майнерів, об'єднаних для контролю більшої частини хеш-швидкості (загальна обчислювальна потужність Bitcoin), що дозволяє їм безпосередньо впливати на те, що відбувається, в мережі Bitcoin. Зараз же китайські майнери становлять вже не 51, а 74% хеш-потужності Bitcoin і ситуація стає тривожною.

"Оскільки менеджери несуть відповідальність за призначення завдань на майнинг і поширення готових блоків, вони контролюють вихідні дані і результати своїх майнерів, що дозволяє китайській владі побічно контролювати цю хеш-потужність", - говорять дослідники.

Також вчені визнали, що була "виявлена ​​певна несправедливість" щодо того, як розподіляються винагороди за майнинг. Ймовірний винуватець - це так званий Великий китайський фаєрвол. Він нібито спотворює ігрове поле, додаючи проблем для майнерів, які працюють за межами країни і підвищуючи пріоритет китайських майнерів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X