Гугл, відвали! Як зберегти приватність в інтернеті або хоча б спробувати?

16 травня 2018, 20:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Якщо нещодавні скандали з витоком інформації не торкнулися вас безпосередньо - це не означає, що ви у безпеці. Навіть користуючись інтернетом обережно, ви все одно розповідаєте йому багато про себе.

Всі популярні інтернет-сервіси є абсолютно безкоштовними, натомість вони просять лише угоду на обробку нашої інформації. Інформації, яку великі компанії збирають терабайтами кожен день та продають її нам же у вигляді реклами.

Відео дня

З огляду на це, НВ розбиралося, що вже знають про своїх користувачів найбільші соціальні мережі, месенджери та пошукові платформи, і як користуватися ними з мінімальними ризиками.

Facebook

Що сервіс знає про вас?

Виписка з особистою інформацією, яку можна завантажити за цим посиланням включає дані про: кожне вхідне та вихідне повідомлення; кожен файл, який ви отримували або відправляли комусь; всі контактні дані вашого мобільного телефону; всі голосові повідомлення, які були відправлені вам чи вами.

Facebook також зберігає інформацію про те, які сторінки ви пролайкали і які найцікавіші теми для обговорення у ваших друзів. Крім інформації про ваше місцезнаходження та пристрої, з яких ви заходите на сайт, соціальна мережа зберігає навіть набір стікерів, які були у ваших діалогах.

Як захистити cвій аккаунт?

Зміна налаштувань приватності. За замовчуванням, ваша сторінка є доступною в пошукових системах за межами Facebook. Тут можна відключити цю функцію, обмежити доступ до свого профілю, а також персонально налаштувати, хто може переглядати ваші публікації та контактні дані.

Сторінка управління особистими даними в Facebook

Особиста інформаційна гігієна. Не бажано постити в соціальній мережі інформацію про ваш день народження або дні народження ваших близьких, особисті стосунки, геолокації, та особливо обережними треба бути з інформацією про дітей.

Окрім того, що зловмисники, маючи всі дані про вас, можуть викрасти вашу особистість та створювати фейковий сторінки, - такою інформацією можуть користуватися і реальні злодії, люди з психічними відхиленнями і т.і.

Знаючи куди і на скільки ви їдете, як звуть ваших родичів, скільки років вашим дітям, злодії можуть планувати грабежі, втиратися в довіру до близьких або навіть діяти від вашого імені.

Google

Що сервіс знає про вас?

Весь ваш персональний архів, так само, як і в Facebook, можна завантажити за цим посиланням. Залежно від того, якими сервісами Google ви користувалися, там може зберігатися інформація про ваші файли на хмарному сховищі, фото і відео, які ви робили на телефон, музику, яку ви слухали, календарі, продукти, книги, сайти, - словом, про все, що ви купували, створювали, робили за допомогою Google.

Окремо: тут можна побачити історію місць, які ви відвідували, ділячись геолокацією на своєму пристрої; тут зберігається історія вашого пошуку в браузері і YouTube (враховуючи видалену); а дані про застосунки, якими ви користувалися, та ваші рекламні вподобання можна знайти тут і тут.

Google зберігає історію місць, в яких ви вмикали свою геолокацію

Крім цього, Google, звичайно, зберігає інформацію про імейл-повідомлення, які коли-небудь були у вас в ящику, враховуючи навіть ті, які ви видалили або позначили як спам.

Як захистити свій аккаунт?

Очищення інформації. У просунутій історії пошуку можна видалити дані про попередню активність з самого початку користування браузером.

Відключення сервісів відстеження. Деактивувати функцію відстеження продуктів, які ви шукаєте можна тут. Також, якщо ви часто користуєтеся голосовим пошуком, - не забувайте очистити і його історію.

Видалити інформацію про місця, які ви відвідували можна на тій же сторінці хронології ваших місцерозташувань.

Деактивация акаунтів. Вийти і відключити усі ваші облікові записи які, Google зберігає автоматично, можна завдяки цьому сервісу.

Twitter

Що сервіс знає про вас?

Після поновлення політики конфіденційності, Twitter став збирати набагато більше інформації про своїх користувачів. Тепер, для більш продуктивної продажу реклами, Twitter стежить за вашими інтересами та інтересами ваших друзів. Перевірити їх можна за цим посиланням.

Крім цього, ви також можете завантажити архів своїх персональних даних, де компанія зберігає дані про місцезнаходження, час, пристрої та браузери, з яких ви заходили у Twitter з самого початку користування.

Як захистити свій аккаунт?

Налаштування приватності. Щоб уникнути публічного поширення інформації, вам слід обмежити доступ до своїх твітів і захистити їх в налаштуваннях приватності. Там же ви можете управляти своїми контактами і закривати доступ до певної інформації про себе.

Персоналізація. В налаштуваннях особистих даних і персоналізації ви можете обмежити доступ до своєї сторінки в мережі, а також зробити вашу сторінку закритою, після чого нові підписники зможуть читати вас лише після вашого підтвердження.

Функція захисту твітів в Twitter

Instagram

Що сервіс знає про вас?

В налаштуваннях приватності вашої сторінки ви також можете запросити виписку про особисті дані, яка зберігає вашу інформацію профілю, пошукову історію Instagram, всі ваші підписки, кожен пролайканий пост, особисті повідомлення, опубліковані вами фото, відео і тимчасові історії.

Як захистити свій аккаунт?

Обмеження доступу до сторінки. В налаштуваннях приватності можна активувати функцію приватний аккаунт, щоб ваша сторінка не була доступна в загальному пошуку в мережі. Крім цього, ви можете обмежити доступ як до всіх, так і до певних своїх фотографій.

Налаштування шера. Синхронізуючи свій Instagram-аккаунт зі сторінками в Facebook і Twitter, ви автоматично робите усі свої пости публічними, тому, для приватних акаунтів, варто відключити цю функцію. Крім цього, потрібно бути обережним з хештегом, які ви використовуєте, адже за ним також можна відстежити вашу сторінку і публікації.

Видалення сторінки. Варто врахувати, що видаляючи архів особистих даних, ви повністю видаляєте свою сторінку, тому можна скористатися функцією тимчасового видалення облікового запису, коли ваш профіль буде неактивний, але інформація все одно збережеться.

Facebook Messenger

Що сервіс знає про вас?

Оскільки цей месенджер є доповненням до Facebook, вашої особистої інформації у нього, звичайно, більш ніж достатньо.

Завдяки цьому сервісу, який повністю синхронізує дані вашого телефону, Facebook має доступ до всіх ваших контактів та текстових повідомлень. Оскільки Facebook Messenger також виконує роль браузера, сервіс зберігає історію вашого пошуку в інтернеті, геолокацію і навіть вашу банківську історію.

Деякі фахівці називають Facebook Messenger справжнім троянським конем, який покликаний зібрати всю інформацію про вас та про ваші контакти, щоб використовувати її для таргетованої реклами та спам-розсилок.

Як захистити свій аккаунт?

Оскільки Facebook Messenger, як і багато інших сервісів, має хитру систему згоди на обробку ваших даних, не підтвердивши яку ви не можете користуватися додатком, - єдиний спосіб убезпечити себе від цього месенджера - не користуватися ним взагалі, якщо такий варіант можливий.

Угода на синхронізацію Facebook Messenger з телефонною книгою на Iphone, фото: techcrunch.com

WhatsApp

Що сервіс знає про вас?

На відміну від попередніх сервісів, цей популярний месенджер, як зазначено в його умовах угоди, не зберігає архів персональних даних, ваші місця розташування, і завантажити цю інформацію ви, як наслідок, не зможете.

Сервіс зберігає тільки дані про вас, які ви ввели особисто і має доступ до списку контактів вашого телефону. Також сервер WhatsApp не зберігає ваші особисті повідомлення, крім випадків, коли вони не були доставлені. Месенджер може зберігати ваші недоставлені SMS до 30 днів.

Як захистити свій аккаунт?

Видалення даних. Щоб не стати жертвою викрадачів акаунтів, ви можете видалити історію всіх своїх листувань і дзвінків у WhatsApp. Але, якщо зробили це випадково, ви можете відновити усі повідомлення, оскільки сервіс створює резервне сховище на вашому телефоні.

Налаштування приватності. В налаштуваннях приватності WhatsApp ви можете змінити лише доступ до того, хто бачить вашу останню активність в мережі, ваше фото і статус, адже більше тут змінювати, власне, нічого.

Telegram

Що сервіс знає про вас?

На відміну від WhatsApp та інших месенджерів, Telegram використовує свій власний шифрувальний протокол - MTProto. Як зазначено в умовах користування, цей месенджер є хмарним сервісом, і зберігає всі ваші повідомлення, фото відео та документи на своїх серверах.

Вони пояснюють, що вся інформація надійно захищена і зберігається лише для того, щоб, в разі чого, ви мали доступ до будь-якого з ваших повідомлень з самого початку користування Telegram.

Політика конфіденційності Telegram

Як захистити свій аккаунт?

Зробити ваш Telegram надійним допоможе функція секретного діалогу. Як заявляє компанія, в цьому режимі, ні сам сервер, ні будь-хто інший не має доступу до контенту вашої переписки, інформація жодним чином не зберігається, і ніхто не може дізнатися, кому і що ви писали.

Viber

Що сервіс знає про вас?

У графі політики приватності Viber зазначено, що цей сервіс зберігає: ваші реєстраційні дані, які ви вносите самі; копії вашої телефонної книги (враховуючи тих, хто не зареєстрований в Viber); якщо ви реєструвалися через будь-яку соціальну мережу, Viber зберігає інформацію про ваш обліковий запис; також сервіс збирає інформацію про вашу активність або так звану метадату, до прикладу, інформацію про те, коли ви перебували в мережі, коли і від кого отримували повідомлення, кому і в який час дзвонили, яка була тривалість розмови і так далі.

Як захистити свій аккаунт?

Сервіс також має функцію секретного чату, в якому інформація, по ідеї, не повинна зберігатися.

Крім цього, Viber надає можливість повністю видалити інформацію про всі повідомленнях не тільки для вас, ваших друзів, а й для самого сервера. Ще, в налаштуваннях приватності, ви можете змінити видимість вашого онлайн-статусу, приховати від користувачів інформацію які Viber-програми або ігри ви використовуєте, закрити доступ до своїх фото та приховати дані вашої геолокації.

Skype

Що сервіс знає про вас?

В одній із секцій правил приватності Skype зазначено, що цей сервіс відеозв'язку зберігає інформацію про користувачів для регуляторних норм, законодавчих процедур обставин з офіційними судовими позовами. Причому термін зберігання такої інформації необмежений.

Раніше, Skype був причетний до кількох великих скандалів, коли компанію впіймали на співпраці з владою Китаю, відстеженні політичних поглядів китайських користувачів, та контролі особистих розмов.

Пізніше, Едвард Сноуден надав документи про те, що Skype працював з секретною програмою ФБР Prism, передаючи агентству безпеки та розвідки інформацію про усі відеодзвінки користувачів.

Як захистити свій аккаунт?

Сьогодні для багатьох Skype є вже рудиментарним додатком, оскільки мало не кожен сучасний інтернет-сервіс має функцію відеозв'язку.

Але, якщо ви все одно звикли користуватися цим сервісом (який Microsoft купили в 2011 за $8,5 млрд) стежте за змінами в політиці конфіденційності, перевіряйте яку саме інформацію про вас зберігає Skype, і декілька разів подумайте, перш ніж давати сервісу доступ до ваших особистих файлів, місцерозташування та акаунтів у інших соціальних мережах.

Генеральний директор Microsoft Стів Балмер і генеральний директор Skype Тоні Бейтс, фото: EPA

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X