IBM представила "найменший комп'ютер у світі"

19 березня 2018, 09:50

Компанія IBM представила процесор, розміри якого можна порівняти з розміром кристалів солі.

Потужність такого мініатюрного пристрою можна порівняти з чіпом x86 1990 року, пише Mashable.

За словами представників компанії, комп'ютер буде коштувати менше десяти центів. Потужність пристрою дозволить йому "контролювати, аналізувати, обмінюватися даними і навіть впливати на дані".

Відео дня

Зокрема, цей комп'ютер може бути джерелом даних для блоків-ланцюжків. Він призначений для відстеження відвантаження товарів і виявлення крадіжок і шахрайства. Він також може виконувати базові завдання штучного інтелекту, такі як сортування даних.

За словами IBM, це тільки початок. "Протягом наступних п'яти років криптографічні якорі, такі як чорнильні точки або крихітні комп'ютери, менші, ніж зерно солі, будуть впроваджені в повсякденні предмети і пристрої", - говорить глава відділу IBM Арвінд Крішна.

Поки неясно, коли ця річ буде випущена - дослідники IBM зараз тестують свій перший прототип.

У 2015 році НВ повідомляло, що інженери Мічиганського університету (США) показали готовий до виробництва найменший в світі комп'ютера Michigan Micro Mote (M3), об'ємом всього в кубічний міліметр. Всупереч мініатюрним габаритам M3, вміє робити фото, міряти температуру і тиск і зберігати ці дані у своїй пам'яті. Програмування комп'ютера зроблено на основі світлових імпульсів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X